AkademiAltcoin HaberleriKripto Para

Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2022

Birçok coin, 2021'de Bitcoin'den daha iyi performans gösterdi ve bunu 2022'de tekrar yapabilir. İşte 2022 için uzun vadeli kripto para yatırımı

Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2022 – Bitcoin (BTC) , kripto para birimlerinin büyükbabasıdır ve piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse %60.000.000’luk gerçekten inanılmaz getiriler sağlamıştır. Bununla birlikte, yaşlılığında yavaşlıyor ve 2021’de piyasa değerine göre diğer ilk 300 kripto para birimi kadar iyi performans göstermedi.

Bu kötü performans gösterdiğini söylemek değil. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, yıl boyunca yaklaşık %60 değer kazandı. Oynaklığına rağmen, giderek bir tür dijital altın veya bir değer deposu olarak görülüyor. Değer deposu, zamanla değerini kaybetmeyecek bir şeydir.

Tüm kripto para birimleri risk taşır, ancak Bitcoin birçok küçük madeni paradan daha güvenlidir. En uzun süredir var ve evlat edinme açısından en büyük adımları attı. Ancak, daha küçük madeni paralarla aynı yüzde kazançları üretmeyecek.

Bu dört kriptonun hepsinin 2022’de Bitcoin’den daha hızlı büyüme potansiyeli var. Ancak kripto devini görmezden gelmeyin – portföyünüzde hala bir yeri var.

1. Ethereum (ETH)

Ethereum , ağ üzerinde uygulamaların oluşturulmasına izin veren akıllı sözleşme yeteneklerini başlatan ilk kripto para birimiydi. Sonuç olarak, gelişen merkezi olmayan finans ve takas edilemez token (NFT) endüstrisinin temel taşıdır. Ne yazık ki, sistem yüksek gaz ücretlerinden ve ağ tıkanıklığından muzdarip olduğu için kendi başarısının kurbanı oldu.

2022’de tamamlanacak olan Eth2’ye yükseltme sürecinde. Yükseltme zorlu — bu biraz otoyolda seyreden bir arabayı tamir etmeye çalışmak gibi. Ancak – ve bu büyük bir eğer – yükseltmeyi zamanında ve herhangi bir teknik zorluk olmadan tamamlayabilirse, önümüzdeki yıl Ethereum’dan güçlü bir büyüme bekleyebiliriz.

2. Polygon (MATIC)

Polygon , Ethereum için bir katman 2 çözüm toplayıcısıdır. Katman 2 çözümleri, esasen orijinal blok zincirinin üzerine oturur ve performansı artırır. Ethereum’un durumunda, bu, gaz ücretlerini azaltabilir ve işlem sürecini hızlandırabilir. Polygon, Ethereum ağındaki birçok geliştiricinin ve tüccarın karşılaştığı önemli bir sorunu çözüyor.

Eth2 yükseltmesi tamamlandıktan sonra bile, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin , katman 2’lerin ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik açısından hala çok önemli bir role sahip olacağını söylüyor. Ayrıca, The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) gibi birkaç büyük metaverse belirteci zaten Polygon ile ortaklık kuruyor. Bu, 2022 izleme listenize eklemek için iyi bir madeni para.

3. Cosmos (ATOM)

Bu yıl Bitcoin’den daha hızlı büyüyebilecek diğer kriptolar, katman 1 ağlarıdır. Bu ağlar çizim tahtasına geri döndü ve tasarım gereği daha hızlı ve daha ucuz olan yeni akıllı sözleşme kripto ekosistemleri oluşturdu. Performanslarını artırmak için katman 2’lere ihtiyaç duymazlar.

Solana (SOL) , bu yıl %11.000’in üzerinde bir fiyat artışıyla şöhrete kavuşan biridir. Ve Cosmos da dahil olmak üzere konum için itişip kakışan birkaç tane daha var. Cosmos ilginçtir çünkü aynı zamanda birlikte çalışabilirliğe odaklanan programlanabilir bir blok zinciridir – ağların birbirleriyle konuşabilmesini sağlar. Birlikte çalışabilirliğin 2022’de daha fazla sorun haline gelmesi muhtemel ve bu da Cosmos’u izlenmesi gereken iyi bir altcoin yapıyor.

4. Audius (AUDIO)

Bitcoin’den daha hızlı büyüyecek olan diğer kripto para sektörleri, gerçek dünya kullanım durumlarına sahip merkezi olmayan ağlardır. Audius iyi bir örnektir. Bazılarının bir sonraki Spotify olabileceğini söylediği, merkezi olmayan bir müzik akışı platformu.

Buradaki fikir, müzisyenlerin müziklerini doğrudan platforma yükleyebilmeleri ve ödüller alabilmeleridir. Gelirlerin büyük bir kısmını alan plak şirketlerini veya diğer platformları kullanmaları gerekmiyor. Audius, Ağustos 2021’de TikTok ile bir ortaklık duyurdu ve ayrıca bazı sağlam kripto destekçilerine sahip.

Çeşitlendirme anahtardır

Gerçekte, kripto para endüstrisi gelecek yıl büyümeye devam ederse, kripto kralından daha hızlı büyüyecek birçok kripto para var. Daha küçük madeni paralar sadece daha fazla büyüme potansiyeli yüzdesine sahiptir. Ancak, özellikle kripto yatırımında yeniyseniz, yine de Bitcoin’e sahip olmalısınız.

Diğer kripto para birimleri gelir ve gider, ancak Bitcoin en uzun geçmişe sahiptir ve bir piyasa çöküşünden kurtulma olasılığı en yüksektir. Araştırmamız , yılın başında ilk 300’de yer alan 136 kripto paranın o zamandan beri gözden düştüğünü gösterdi. Bu, %45’ten fazlasının bir yıl boyunca ilk 300 sırasını koruyamayacağı anlamına geliyor. Buna karşılık, Bitcoin on yıldan fazla bir süredir zirvede.

2022’de kriptoya ne olacağını bilmiyoruz. Ağır düzenlemelerin ardından fiyatların düştüğünü görebiliriz. 2021’deki en yüksek seviyelerden sonra, piyasada bir düzeltme olabilir. Daha geniş ekonomi, beraberinde kripto alarak çökebilir. Kriptoda çok fazla potansiyel yükselme var, ancak fiyatların sıfıra düşebileceğini hatırlamak önemlidir.

Risk seviyelerinizi en aza indirmenin bir yolu, çeşitlendirilmiş bir portföyü sürdürmektir. Bu, genel yatırımlarınızın yalnızca küçük bir yüzdesini kriptoya yatırmak ve kripto cüzdanınızda farklı türdeki madeni paraları dengede tutmak anlamına gelir. Bitcoin’i birkaç katman 1, katman 2, metaverse ve web3 belirteci ile birlikte tutmaya bakabilirsiniz.

Daha yüksek getiri peşinde koşmak anlaşılabilir bir şey ve dışarıda bazı heyecan verici projeler var. Sonuç olarak, finansal hedeflerinizi ve risk iştahınızı yalnızca siz bilirsiniz. Sadece Bitcoin’i tamamen unutma.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu