Kripto Para

Ethereum: ‘Bu düşüşü satın almak’ için gerçek potansiyeli ölçmek

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

ATH’sinden, kral alt son dört aydır dik bir düşüş trendinde. Düşüş, 3.100 dolarlık Kontrol Noktasında (POC, kırmızı) alıcılar ve satıcılar arasında bir çatışma gördü.

Altcoinin tarihsel eğilimlerine bağlı kaldığını varsayan ETH, Bollinger bantlarında (BB) olası bir düşük oynaklık aşamasına girmeden önce 2.862 dolar seviyesini test etmeyi amaçlıyor. Alt, daha yüksek dipleri işaretlemeye devam etmeden önce, kısa vadeli geri çekilmeler 2.500 $ seviyesinde destek bulabilir.

Basın zamanında, ETH son 24 saatte %6,42 artışla 2.736,6 dolardan işlem görüyordu.

ETH Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, ETH / USD

Altcoin, POC’sinden düştüğünden beri, ETH’yi 24 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesini düşürmeye iten güçlendirilmiş hacimlerde birden fazla düşüş eğilimi gösteren mum çubukları gördü. Ayrıca, BB’nin (kırmızı) ortalaması, tüm düşüş boyunca sağlam bir direnç olarak kaldı.

İlginç bir şekilde, ETH daha uzun bir zaman diliminde (bir ay) azalan genişleyen bir kama (beyaz) oluşturdu. Tarihsel olarak alt, 13 aylık yükseliş trend çizgisi desteğinden (sarı, kesikli) güçlü bir geri dönüş gördü. Bu geri dönüş rallisi daha sonra POC’de durdu. Geçen ay boyunca, ETH günlük grafiğinde de düşen bir takoz (tersine dönüş paterni) oluşturdu.

İkinci en büyük kripto tarihini tekrarlayabilir mi? Olursa, önümüzdeki günlerde 3.100 dolarlık POC’nin potansiyel bir yeniden testi düşünülebilir. Ancak bundan önce 2.800 dolar seviyesinde engellerle karşılaşacak. Bu seviye, 50 EMA’nın (Cyan) yanı sıra ani direncinin bir birleşimidir. Bu nedenle, modelini devirmeden önce trend çizgisi desteğinin olası bir testi, yatırımcıları / tüccarları şaşırtmamalıdır.

Akılcı

Kaynak: TradingView, ETH / USD

RSI, daha yüksek dip seviyeleri işaret ederken, fiyatla yükseliş eğilimi gösterdi ve trend çizgisi desteğinde satın alma gücünü onayladı. İleriye dönük olarak, orta çizginin üzerinde bir kapanış, 54 puanlık dirence doğru daha fazla toparlanma şansını artıracaktır.

Ayrıca, MACD çizgileri yükseliş geçişinin eşiğindeydi. Eğer geçerlerse, sınırsız bir yükseliş momentumu talep etmek için yine de sıfır çizgisini geçmeleri gerekiyor.

Çözüm

Birden fazla faktör arasındaki uyum göz önüne alındığında, 2.800 dolardan kısa vadeli bir geri çekilme olası görünüyordu. Bunu takiben, boğalar artan hacimlerde yeterli güç toplarsa, köşede gizlenen desenli bir kırılma olabilir. Bunun yanı sıra, ETH ile 30 günlük %94 korelasyon paylaştığı için yatırımcıların/tüccarların Bitcoin’in hareketini yakından izlemesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu