Kripto Para

XRP’nin uzun vadeli fiyatı hakkında endişelenmeniz gerekip gerekmediğini değerlendirmek

Hiç bitmeyen Ripple-SEC davasının potansiyel bir son tarihi olabilir. 23 Şubat 2022 tarihli, derdest toplu davayla ilgili bir dosyada, Ripple’ın 18 Kasım 2022 olarak yeni bir tarih kabul ettiği bildirildi. Aksine, raporda yazıldığı gibi tarih 26 Ağustos 2022 idi. Ne yazık ki, hepsi bu kadar değil. .

Bu habere ek olarak, hem XRP boğalarının hem de SEC çalışanlarının Ripple’ın galip gelmesini beklediğine dair raporlar var. Bu tür spekülasyonlar, SEC’in bildirildiğine göre daha da körüklendi. kaldırıldı dava / dava kendi web sitesinden.

Kimin XRP’ye ihtiyacı var?

Ripple’ın son zamanlarda önemli bir çekiş kazanmasına rağmen, birçokları için XRP bu ivmeye karşılık vermedi.

XRP ve Ripple bir dereceye kadar karşılıklı bağımlılığı paylaşıyor. Aslında bazıları, Ripple’ın değerlemesinin özünde XRP’nin piyasa fiyatına bağlı olduğuna inanıyor. Öyle bile olsa, yakın zamanda tweet fırtınası altcoin’in fiyat hareketinin neden böyle olduğu konusunda genişletildi.

Sahte bir Twitter kullanıcısı, WrathofKahneman, vurgulanmış XRP’nin bir dizi tweet’teki yavaş fiyat hareketinin arkasındaki nedenler. Analist, XRP talebinin (henüz) yeterince güçlü olmadığını belirtti. Bunun yerine Ripple, likiditeyi ucuza tedarik edebilir ve entegre edebilir.

Ripple’ın İsteğe Bağlı Likiditesi (ODL), müşterilerin herhangi bir zamanda dünyanın her yerine – hafta sonları ve tatil günleri bile – anında para taşımasına olanak tanır. Aslında, 2021 yılının 3. çeyreğindeki ODL işlemleri, ağ genelinde toplam dolar hacminin %25’ini oluşturdu. Ancak,

“ODL, her alım tarafının bir satış tarafı olduğu için fiyatı umut kadar artırmıyor. (LOC’u görmezden geliyor). Ancak XRP’yi daha büyük hacim ve koridorlarda hareket ettirmek, kullanışlılığı ve arzu edilebilirliği artırmak uzun vadede güçlü. ”

Analist, XRP’nin büyümesinin uzun vadede uygun görüldüğünü ekledi. Küresel finansal sistemin gömülü bir parçası olarak kaldığı için mümkün olduğu kadar küresel değer yakalar. Ergo, XRP’nin fiyatının 1 doların hemen altında konsolide olmasına rağmen endişe verici olmadığını iddia etti.

Ona göre, uzun vadede, küresel işlemler hızlanmaya devam ettikçe XRP yükselecek.

Söylemeye gerek yok, şu anda perakende XRP yatırımcıları için pek teşvik yok. Ayrıca, anlaşılır bir şekilde, buna karşı çok fazla önyargı var. Ancak kısa vadede, aşağıdakiler dikkat edilmesi gereken iyi işaretler olabilir:

İşte tüccarların gerçekten bakmaları gerekenler

XRP, son jeopolitik gerilimler sayesinde ‘Kurumsal Sermaye Akışlarında’ (0,9 milyon $) önemli bir artış kaydetti. Aslında, Ekim ayından bu yana ilk kez pozitif bir aylık getiri kaydetti.

XRP’nin fiyatı Şubat ayında %20,2 artarak 0,75 dolara yükseldi ve ay sonuna kadar tamamen seyreltilmiş 64,1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Aylık USD hacimleri %32,6 artarak 2,43 milyar dolara yükselirken, 30 günlük oynaklık %65,2’den %119’a sıçrayarak neredeyse iki katına çıktı. Zincir içi aktivite, aylık işlemler %1,28 düşerek 50,9 milyon dolara düşerken hafifçe azaldı.

Ek olarak, Şubat ayında XRP, CryptoCompare’in raporuna göre en yüksek işlem hacmine sahip blok zinciri olmaya devam etti. Ay boyunca yaklaşık 50,9 milyon dolarlık işlem kaydetti.

Kaynak: CryptoCompare

Bu bulguların zamanlaması ilginçtir. Özellikle XRP balinaları, özel cüzdanlar arasında büyük miktarlarda kripto para birimini taşıdığından beri. Bu, 55 milyon dolardan fazla değere sahip yaklaşık 78 milyon XRP’ye ulaştı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu