Kripto Para

Ethereum Classic – ‘HODL veya satmak’ sorusunun cevabı bu olabilir

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Ethereum Classic (ETC), 24 dolar civarındaki 11 aylık desteğine kadar geri çekilmesine devam etti. O zamandan beri, boğalar grafiklerde istikrarlı bir toparlanma başlattı.

Şimdi, 20 EMA ve Kontrol Noktası (POC, kırmızı) boğalar için engel teşkil ederken, ETC trend belirleyen bir hamle yapmadan önce bir sıkıştırma aşamasına bakıyor gibi görünüyordu. 26 dolarlık destek, boğaların 25 dolar seviyesine doğru bir düşüşten kaçınmak için tutunması için kritik öneme sahip.

Basın zamanında, ETC 26.47 dolardan işlem görüyordu.

ETC 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView, VB / USDT

Geçen yılın daha iyi yarısında yana doğru hareket ettikten sonra, ETC, ayılar onu dirence çevirdiği için hayati öneme sahip 30 dolarlık işareti kaybetti. Alt, 22 Ocak’ta dokuz ayın en düşük seviyesine inerken (27 Aralık’tan itibaren) değerinin %45’inden fazlasını kaybetti.

ETC, Ocak ayının en düşük seviyesinden bu yana iyi kazançlar kaydetti ve bir yükseliş trend çizgisi desteğine (beyaz, kesikli) tanık oldu. Daha yüksek çukurlara işaret etmesine rağmen, ayılar zirveleri kontrollerinde tuttu. Böylece, ETC’yi simetrik üçgen benzeri bir düzende sıkmak. Son zamanlardaki (sarı) düşüşten sonra, ayılar hızla devraldı ve ETC’yi EMA şeritlerinin altında tuttu.

Buradan itibaren, birden fazla direncin bir araya gelmesi, kurtarma yolunu zahmetli hale getiriyor. Trend çizgisi direncinin (beyaz) üzerindeki herhangi bir kapanış, 27 dolarlık bir yeniden teste neden olabilir. Mevcut mum çubuğu yeşil olarak kapanırsa, bu potansiyel bir sabah yıldızı mum kalıbını doğrular.

Ancak mevcut ivme ile ETC muhtemelen düşük volatilite aşamasına devam edecek ve trend çizgisi desteğini test edecek. Durumu lehlerine çevirmek için boğaların hala POC’nin üzerinde bir kapanış bulması gerekiyor.

Akılcı

Kaynak: TradingView, VB / USDT

RSI orta çizginin altında gezindi ve düşüş eğilimi gösterdi. Son üç günde 4 saatlik grafiğinde azalan bir üçgen oluşturdu. Bu, satış etkisindeki artışı yineledi. Ayrıca, CMF güneye yöneldi ve azalan para akışlarını doğruladı. Bununla birlikte, ADX düşüş trendindeydi ve son derece zayıf bir yön trendi ortaya koydu.

Çözüm

Tüccarlar / yatırımcılar şimdi yükseliş sabah yıldızı şamdan formasyonuna dair bir onay aramalı. POC, önümüzdeki günlerde önemli bir değer alanı olarak hizmet verecekti. Bu seviyenin altında olası bir kapanış, ETC’yi oldukça değişken bir aşamaya girmeden önce desteğini yeniden test etmeye zorlayacaktır.

Ayrıca, daha geniş piyasa duyarlılığı ve zincirdeki gelişmeler gelecekteki hareketleri etkilemede hayati bir rol oynayacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu