Kripto Para

Ethereum Classic, olası bir kalkıştan önce bu seviyeleri görebilir

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Ethereum Classic (ETC), yaklaşık 16 hafta boyunca azalan bir kanalda (sarı) geri çekilerek değerinde önemli bir değer kaybı gördü. Düşüş sırasında 20 SMA (kırmızı) tüccarlar/yatırımcılar için önemli bir değer alanı üstlendi.

Buradan itibaren, ETC 7 Şubat’ta desenli bir kırılma gördü, ancak günlük RSI ile düşüş yönlü bir ayrışmanın ardından 28 dolar bölgesine bir yaklaşım gördüğü için teşvik elde edemedi.

Basın zamanında, ETC son 24 saatte %4,5 düşüşle 31.06 dolardan işlem görüyordu.

Ethereum Klasik Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, VB / USDT

Altcoin için son düşüş aşaması, çok sayıda hayati fiyat noktasından geçerken yaklaşık %67.4’lük bir geri çekilme gördü. Örneğin, ayılar 32 dolar işaretini dokuz aylık desteğinden anında dirence çevirmeyi başardı. Böylece, baskın bir düşüş etkisi ortaya çıkıyor.

İlginç bir şekilde ETC, modeli ihlal etmesine ve 7 Şubat’ta 32 dolarlık direnci test etmesine yardımcı olan %42,62’lik bir yatırım getirisi (26 Ocak’tan itibaren) kaydetti. Ancak güç toplamak ve bu seviyeyi devirmek için mücadele etti.

Böylece, son kazanımlara rağmen ETC, Bollinger Bantlarının (BB) üst bandından bir geri dönüş gördü. Aynı zamanda acil direnişle çakıştı. Ek olarak, ETC, 8 Şubat’ta fiyat hareketinin tersine dönmesi nedeniyle RSI ile aşağı yönlü bir ayrışma oluşturdu.

Bu yörünge aynı zamanda altcoinin sonunda 20 SMA ile olan ilişkisini dirençten desteğe değiştireceği anlamına gelir. Sonuç olarak, bir yükseliş hareketinden önce 28 dolar seviyesindeki veya 20 SMA’daki acil desteğin test edilmesi muhtemeldir.

Bir düşüş arızası veya Bitcoin algısında bir değişiklik olması durumunda, boğalar satışları durdurabilir ve 32 dolarlık işaretin hemen testini başlatabilir.

Akılcı

Kaynak: TradingView, VB / USDT

RSI orta çizgiyi geçmesine rağmen, güçlü bir trend çizgisi direnci gördü. Boğaların uzun vadeli düşüş eğilimlerine karşı koymak için hala daha fazla itmeye ihtiyacı var.

Bunu söyledikten sonra, ADX istikrarlı bir düşüş gösteriyor, bu da yönünün gücünün zayıfladığı anlamına geliyor. Boğalar, bu artan hacimlerden faydalanabilir ve 32 doların üzerinde kapanarak silahı atlayabilir.

Çözüm

BB üzerindeki aşırı alım okumaları ve RSI ile gizli düşüş eğilimi göz önüne alındığında, ETC’nin 20-dönemlik MA (BB Ortalaması) yakınında olası bir yeniden test için kendisini hazırlaması gerekiyor.

Bu nedenle, ETC uzun vadeli desenli bir kırılma görse de, olası bir yükseliş trendinden önce 28-26 dolar bölgesine yakın bir yeniden test yapılması muhtemeldir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu