Akademi

WazirX CEO’su: Dijital Rupi Kripto İçin ‘İnanılmaz’ Olacak

Nischal Shetty, “Bir gecede Hindistan’da kripto hakkında bilgi sahibi olan 20 milyondan 30 milyona belki 100, 200, 300 milyon kişiye gidiyoruz” diyor.

Hindistan’ın en büyük kripto borsasının kurucusu, dijital rupinin “harika” olacağını ve kripto para birimleri hakkında farkındalığı artırmada çok önemli bir rol oynayacağını söyledi.

CoinMarketRecap podcast’ine konuşan, Nischal Shetty, merkez bankası dijital para biriminin “halka açık kripto pazarlarını gerçekten büyüteceğini” ve ülke ekonomisine destek olarak hizmet edeceğini tahmin etti. Herkesin CBDC hayranı olmadığını kabul ederek şunları ekledi:

“Bir gecede Hindistan’da kripto hakkında bilgi sahibi olan 20 milyondan 30 milyona belki 100, 200, 300 milyon kişiye gidiyoruz.”

Shetty, bir CBDC’nin kripto endüstrisinin büyümesini hızlandırmaya yardımcı olabileceğini ve daha fazla sayıda tüketicinin dijital cüzdanı nasıl çalıştıracağını ve jetonları nasıl aktaracağını bilmesini sağlayacağını açıkladı.

“Hindistan’ın bunu denemesinin büyük bir hayranıyım – ve Hindistan yapmalı, çünkü diğer tüm ülkeler bunu yapıyor ve biz burada bir teknoloji ülkesiyiz. Diğerleri CBDC’lerini oluştururken biz kenarda oturamayız.” . Bunu yapmak istediği için hükümete teşekkür ederim.”

Belki de oldukça iddialı bir şekilde, Hindistan hükümeti en geç 2023 yılına kadar dijital bir rupi başlatmak istediğini açıkladı. Karşılaştırıldığında, Çin’in beğenileri yıllardır dijital bir yuan üzerinde çalışıyor.

Bu, Hindistan’ı – nüfusu olan bir ülke haline getirecektir. 1.38 milyar insanlar — Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık gibi Batı ekonomilerinin önündeki sokaklar. Her iki ülke de, CBDC’ler için bir plan oluşturma söz konusu olduğunda, özellikle de geliştirmelerinin yıllar alacağı düşünüldüğünde, ayaklarını sürmekle suçlanıyor.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Shetty, Hindistan hükümetinin kripto ticaretinden elde edilen gelirleri vergilendirmeyi planladığı ortaya çıktıktan sonra CoinMarketRecap podcast’ine geldi. %30.

WazirX’in kurucusu, yeni önlemleri Hindistan için “çok olumlu bir işaret” olarak nitelendirdi, çünkü ülke birkaç yıldır dijital varlıklara yasak getirmeyi düşünüyor. Yasaklamak isterse hükümetin kripto için bir vergi rejimi açıklamasının olası olmadığını söyledi.

olup olmadığı sorulduğunda %30 Shetty, ülkenin en yüksek gelirlileri için çok az değişiklik olacağına işaret etti – ancak daha düşük gelirli olanlar için “büyük bir sorun” olabilir ve şunları ekledi:

“Vergilendirmeyle birlikte gördükleri şey bir tür meşruiyet – bireyler veya şirketler olsun, kripto ekosistemine şimdi girmeleri için bir güven artırıcı. Artık Hindistan’da kriptoya yatırım yapabileceklerinden çok daha eminler, çünkü Hükümet, kripto kazançlarınız üzerinden vergi ödeyebileceğinizi açıkladı.Yani bu büyük bir olumlu şey – sektör için bir güçlendirici – çünkü çok yakında, var olan belirsizlik nedeniyle şu anda kenarda oturanlardan kesinlikle daha fazla katılım göreceğiz. şimdiye kadar.”

WazirX şimdi talepte bir artış bekliyor – ve Bitcoin’in oynaklığının düşük gelirli tüketicilere zarar verip vermeyeceği sorulduğunda şunları söyledi:

“Bunun en iyi yanı, artık bunu bilmeyen kimsenin kalmadığını düşünüyorum… İnsanlar kripto ticareti yapmıyor olabilir, ancak bildikleri tek şey kriptonun oldukça değişken olduğu ve fiyatların 10 düşebileceğidir. %, günde %15.”

İleriye dönük olarak Shetty, Hindistan’ın genç tüketicileri kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisi hakkında eğitmeye odaklanmasını istiyor ve dijital varlıkların yakında dünya çapında bir milyardan fazla insan tarafından kullanılacağına olan güvenini dile getirdi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu