Kripto Para

Ethereum Classic’in yükseliş eğilimine sahip olması için koşullar şunları içerir:

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Kasım ayında, Ethereum Classic 60,6 dolardan reddedildi ve o zamandan beri düşüş eğiliminde. Daha yakın zamanda 38,65 dolarda ve 34 dolarda dirençle karşılaştı. Öte yandan talep son iki ayda 23,5 dolarda görüldü. Bu, Ethereum Classic için eşit düşüşlerin bir işareti miydi, yoksa bu, daha fazla olumsuzluktan önceki geçici bir mola mıydı?

ETC- 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de ETC / USDT

Daha düşük zaman dilimlerinde, Bitcoin yükseliş belirtileri gösterdi. Bu, ETC’nin ve daha geniş kripto pazarının kısa vadede yukarı doğru hareket ettiğini görebilir. Ancak uzun vadeli görünüm düşüş tarafına doğru eğildi.

Bunun nedeni, piyasa yapısının düşüş eğiliminde ve kırılmamış olmasıydı. Ayrıca, talep kilit destek seviyelerinde görünse de, uzun vadeli görünümde önyargıda bir kaymaya işaret edecek türden bir talep ETC değildi.

Aksine, talep, karlar alınmadan ve piyasa katılımcıları iyi bir sıçramanın ardından düşüş eğilimine girmeden önce, yalnızca kısa vadeli görünüyordu.

Yazma sırasında, fiyat 27.24 dolardan sıçradı, ancak önceki düşük seviye olan 34,4 dolar alınmadıkça, riskten kaçınan yatırımcılar ETC’yi bir satın alma fırsatı olarak görmezler.

Akılcı

Ethereum Classic: Neden 33,5-34,6 $ önemli bir alan?

Kaynak: TradingView’de ETC / USDT

RSI, son birkaç hafta içinde 35 değerinden 70’e ve 35’e geri döndü. Aynı zamanda ETC, 34 dolarlık direnç alanında eşit yüksekler oluşturdu ve 23,5 dolardan sıçradı. Bu, ETC’nin bir aralığın özelliklerini sergilediğini gösterdi.

Bu görüşü takip edersek 27,3-28,6 dolar alanı ETC’nin tutunması için önemli bir destek seviyesi haline geliyor.

Müthiş Osilatör, basın zamanında sıfır çizgisine yakındı ve Kasım ortasından bu yana düşüş eğiliminde ağırlıklı olarak sıfır çizgisinin altında.

CDV göstergesi de satış hacminin satın alma hacminden çok daha fazla olduğunu göstermek için sabit bir düşüş eğiliminde.

Çözüm

27.3-28.6 dolar bölgesi, 23.5 dolar seviyesinin yanında önümüzdeki haftalarda önemli bir destek bölgesi olacak gibi görünüyor. Kuzeyde, ETC’nin yükseliş eğilimine sahip olduğu düşünülmeden önce 34 dolarlık alanın desteklenmesi gerekiyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu