Kripto Para

Bir ‘Amaç’ için oluşturulmuş Bitcoin ETF’sinin büyümesini haritalamak

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, fiyat hareketi mücadeleleri sayesinde son zamanlarda haberlerde çokça yer alıyor. Ancak bu endişelere rağmen, Bitcoin ETF’lerine olan talep güçlü kaldı. Aslında, son istatistiklere göre, Purpose Bitcoin ETF, holdingler açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bir ‘Amaç’ için üretildi

Glassnode verilerine göre, dünyanın ilk yerinde yerleşik Bitcoin ETF’si etkileyici rakamlar belgeledi. “Zincirli Kolej”Bir piyasa analisti, amiral gemisi ETF’nin Kasım ayından bu yana yaklaşık 7.700 BTC kazancına işaret etti. Bu, bir önceki yıla göre %31’lik bir artışı temsil ediyordu. Analist, “ETF şu anda 32.329 BTC’ye sahip” katma.

28 Şubat itibariyle, grafik şöyle görünüyordu:

Kaynak: cam düğüm

Grafiğe göre, bu ayın başlarında sadece iki gün içinde yaklaşık 1750 BTC kazandı. Yahoo Finance’in bu istatistiklerine göre, yazının yazıldığı sırada ETF BTCC şehri yeşile boyuyordu.

Kaynak: Yahoo Finans

Bir önceki piyasa trendi…

20 Şubat’ta, söz konusu Bitcoin ETF, bugüne kadarki en büyük üçüncü günlük girişi olan 33 milyon doların üzerinde Bitcoin çekti. Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, yatırımcılar fona 6 Aralık 2021’de kaydedilen girişlerden biraz daha düşük olan yaklaşık 1.2 bin BTC akıttı.

Kanada’nın ötesinde, hem perakende hem de türev borsalarını kullananlardan gelen Bitcoin talebi açık bir yön gösteriyor – yukarı. Döviz bakiyeleri son günlerde daha güçlü bir düşüş trendine yeniden başladı ve bir kez daha çok yılın en düşük seviyelerinde.

Aslında, 1+ BTC tutan adres sayısı ulaşmış 1 Mart 2022’de 10 ayın en yüksek seviyesi 818.406. Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 43 bin doların üzerinde işlem gördüğü için %13’ten fazla arttı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu