Kripto Para

Ethereum: İşte pozisyon almadan önce dikkate alınması gereken uzun bir bakış açısı

Bir yatırımcının üzerine bahse girmesini sağlayabilecek en büyük altcoin hakkında ne düşünüyorsunuz? Eh, 10 Mart’taki Ethereum2.0 mevduat adresinin, yazı yazılırken 10 milyon olan toplam kilitli ETH sayısını aştığı gerçeği. Buna rağmen, piyasa eğilimi ETH’nin olumlu fiyat hareketinden yana olmadı.

Bakış açını değiştir

Ana altcoin olan Ethereum, farklı platformlar için bir ‘kaynak’ görevi görüyor. 2015 yılında, Ethereum ağı, ICO’ya katılan yaklaşık 10.000 Bitcoin adresine 72 milyon ETH sunarak yolculuğuna başladı. dağıtılmış 144,7 milyondan fazla kayıtlı cüzdanda.

‘Acımasız yeniden dağıtım ticareti ellerine’ rağmen, ETH’nin büyük bir çoğunluğu yıllar içinde statik kaldı. İşte bunun bir işareti – aşağıdaki grafik.

Kaynak: cam düğüm

Grafiğe göre, son 5-7 yılda arzın sadece %6,5’i aktifti. Ve günlük ortalama sadece %0.3 civarında. Şimdi, dolaşımdaki ETH arzının genel olarak beklenenden çok daha düşük olduğunu varsaymak güvenli.

Diğer olumlu faktörler arasında ETH’nin Akıllı Sözleşmelerdeki arz yüzdesinin yanı sıra EIP-1559’un tanıtılması yer aldı. İkincisi, arzda zaten mevcut olan ETH’den bir ücret yakma mekanizması getirdi.

Buna ek olarak, stabilcoinler ETH’nin büyük bir bölümünü tüketti. King altcoin, genellikle DeFi’de stablecoin ödünç almak için kullanılıyordu. Muhtemelen istikrarlı paraların milyarlarca doları çekmesinin nedeni.

Basın zamanında, stabilcoinlerin toplam piyasa değeri 180 milyar dolardan fazlaydı.

Yükselen gelişmeler

Ethereum uzun süredir yüksek gaz ücreti nedeniyle eleştiriliyor. Eh, Ethereum işlem ücretlerinin son zamanlarda 6 ayın en düşük seviyesine düştüğünü belirtmek ilginç. Etherscan.io verilerine göre, basın zamanında Ethereum üzerinde işlem yapmanın ortalama maliyeti 40 gwei veya 2,24 dolardı.

Yazının yayınlandığı sırada, ne yazık ki, ETH 24 saat içinde %1.20’lik bir düzeltme daha yaşadı. Daha fazla gerileme spekülasyonları ile 2.562 $ seviyesinde işlem görüyordu.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu