Kripto Para

Ethereum önümüzdeki 48 saat içinde 3000 doları aşabilir mi? Evet, sadece…

Son iki gün içinde Ethereum, 2598 dolarlık en düşük seviyesinden %20.88 oranında toparlandı. Ve piyasa vites değiştirmeye başladığından, kral altcoin şimdi çok daha büyük bir büyümeye bakıyor. Bu ancak yükseliş baskısı artmaya devam ederse mümkün olabilir.

Herkes ayağa kalksın! Ama önce Ethereum

Ethereum’un yükselişinde ve düşüşünde üç fiyat seviyesi son derece önemliydi ve yılın başından beri yürürlükte. İlk ve şu anda kritik olan direnç seviyesi 3200 dolar. Bu, Ağustos 2021’den bu yana hem direnç hem de destek olarak test edildi. Ve devam eden fiyat hareketini anlamada kritik bir rol oynuyor.

Ocak ayından bu yana ihlal girişimleri oldu, ancak Ethereum bunu başaramadı.

Bu, madalyonun 3200 dolara ulaşması için destek olarak test edilmesi gereken 2760 dolarlık bölgede geri çekilmesine neden oldu. Üstelik 26 Şubat’ta Ethereum 2760 doların üzerinde kapandı. İlginç bir şekilde, şu anda mum kırmızı olmasına rağmen, fiyat göstergeleri sinyallerini yükseliş lehine değiştirdi.

Ethereum fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Parabolik SAR’ın beyaz noktaları 26 Şubat’ta mumların altına taşındı. Bu, şu anda bir yükseliş trendinin aktif olduğunu gösteriyor. ETH en son yükseliş trendindeyken, kripto para %34,57 oranında ralli yaptı. Böylece ETH halihazırda sahip olduğu yükselişin yarısını bile yaparsa 3200 doları kırabilecek.

Ayrıca, MACD göstergesi yukarıda bahsedilen anlatıyı desteklemektedir. MACD, yükseliş geçişi yapmak isteyen sinyal hattıyla tam temas halinde. Kırmızı çubukların azalan düşüşü de bu yöne işaret ediyor.

Bununla birlikte, fiyat göstergelerinin ötesinde, Ethereum yatırımcıları bir ralli isterlerse büyük bir rol oynamak zorunda kalacaklar.

Olduğu gibi, işlem hacimleri Ocak ayında 20 milyar dolardan bu ay ortalama 6 milyar dolara düştü. Ancak ETH önümüzdeki 24 saat içinde yeşil bir mum yayınlarsa, bu hacim yeni yatırımcılarla tekrar yükselebilir.

Ethereum işlem hacimleri | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Ayrıca, ağ zaten %58.79 HODLers hakimiyetine sahip ve bu da sürekli bir ralli için her zaman olumlu bir işaret.

Ethereum yatırımcı dağılımı | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu