Kripto Para

Ethereum toplamaları daha düşük ücretler ve daha yüksek hızlar vaat etti, ancak bunun yerine …

Ethereum’un toplamaları, ekosistem içinde işlemleri daha hızlı hale getirmek ve tıkanıklık sorunlarını çözmek için havayolları ve süper otoyollar olarak belirlendi. Bununla birlikte, gerçeklik, pek çok toplama meraklısının tahmin ettiği şekilde tam olarak ortaya çıkmadı.

Müdürünüzle konuşmak istiyorum!

Barry Jiang tarafından hazırlanan bir Huobi Araştırma raporu, yavaş benimseme oranlarının ve kilitlenen nispeten küçük toplam değerin arkasında olabilecek toplamalarla ilgili bazı sorunlara baktı. [TVL] Paylaş. Bulduğu ana faktörlerden biri, tatmin edici olmayan kullanıcı deneyimidir. Örneğin, idealden düşük işlem ücretleri ve nakit çıkışlarını tamamlamak için gereken uzun zaman dilimi, kullanıcıları değişken varlıklarla uğraşırken muhtemelen endişelendiriyor.

Ayrıca Jiang, güvenlik risklerinden ve toplamalar arasında birlikte çalışabilirlik eksikliğinden de bahsetti.

Rapor şöyle devam etti:

“Birden fazla Rollup blok zinciri tarayıcısından herkese açık olarak yayınlanan adreslerin kaba bir tahminine göre, Ethereum’daki 185 milyon adrese (%1’den az) kıyasla 1 milyon Rollup adresi var.”

Diğer blok zincirlerinin daha ucuz seçenekler sunduğunu da belirtmekte fayda var.

Kaynak: Huobi Araştırması

İndirim uygulanmıyor mu?

Huobi Research’ün raporu tarafından önerilen bazı çözümler, toplamanın benimsenmesini artırmak için genel kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi içeriyordu. Ücretleri düşürürken köprü hızlarını artırmayı ve güvenlik nedenleriyle sistemi daha merkezi olmayan hale getirmeyi önerdi. Bununla birlikte, rapor, işlem sürecini yumuşatmak için bir dAMM veya bir L2 sahte değişimi de önerdi.

Huobi Araştırma ekledi,

Arbitrum, Optimism, Metis ve StarkEX vb. dahil olmak üzere çeşitli projeler, yol haritalarında veya teknik incelemelerinde ademi merkeziyetçilik konusunda bir çalışma hedefi önerdi. Her türlü Katman 1 zinciri tarafından kuşatılan Rollup’ın ademi merkeziyetçiliğe yaklaşmamak için hiçbir mazereti yok. ”

Ek olarak, toplamalar arasında daha fazla köprü ve bağlantı birlikte çalışabilirliği artırabilir. Bu da kullanıcı deneyimini daha keyifli hale getirebilir.

Ayrıca, çapraz zincir köprüler, Rollup’lar arasındaki birlikte çalışabilirliği güçlendirebilir. Rollup’taki sermaye hacmi akışı ne kadar büyük olursa, Rollup’lar arasındaki köprüler o kadar geniş olur ve varlıklar için zincirler arası işlem o kadar sorunsuz olur. ”

Öte yandan, Ethereum’un düşen gaz ücretlerinin de dikkate alınması gerekiyor. Önemli sayıda kullanıcı ana ağa dönmeye karar verirse, fiyatlardaki ani düşüş, toplamaların benimsenmesine daha fazla zarar verebilir ve ücretleri yeniden yükseltebilir.

İşte geri bildirim kutusu

Toplam TVL, 2022 Ocak ayının sonundaki çöküşün sonundan bu yana büyük ölçüde toparlanmış olsa da, toplam TVL, 2022’nin başındaki 6,8 milyar dolarlık zirvelerinden hala biraz uzakta.

Ek olarak, 2,86 milyar dolarlık TVL’ye sahip Arbitrum, son yedi günde yüzde 4,58 düştü.

Kaynak: L2Beat

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu