Kripto Para

Ethereum, Uniswap, IOTA Fiyat Analizi: 09 Şubat

Son iki hafta, ayıların fiyatları 24 Ocak’ta birkaç ayın en düşük seviyelerine çekmesinin ardından büyük bir yükseliş toparlanma girişimi sergiledi. Böylece, Ethereum ve IOTA, önemli destek seviyeleri arasında hızla ilerlerken, yukarı kanal yörüngelerine devam etti. Flip tarafında, Uniswap, ayılar 12,5 dolarlık alanı savunmaya çalışırken dikdörtgen bir kırılma gördü.

Eter (ETH)

Kaynak: TradingView, ETH / USD

4.000 doların altına düştüğünden beri, ETH ayıları önemli satışlar başlattı. Sonuç olarak, ETH (27 Aralık’ın en yüksek seviyesinden) %46.81 kayıp kaydetti ve 24 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Ancak o zamandan beri, birden fazla desteği koparırken (önceki direnç) yalnızca son 15 günde %43.2’lik bir yatırım getirisi gördü. Sonuç olarak, alt yükselen bir kanalı (beyaz) işaretledi ve 3000 dolarlık desteği geri aldı. Ayrıca, 20 SMA (kırmızı) ve 50 SMA (camgöbeği) üzerine taşındı 200 SMA, artan yükseliş kenarını yeniden teyit ediyor. Şu andan itibaren, ani direnç 3.200 dolar seviyesinde dururken, 3000 dolarlık destek güçlü kaldı.

Basın zamanında, ETH 3.098.1 dolardan işlem gördü. boğa RSI yukarı kanalda (sarı) dik bir toparlanma gerçekleştirdi. Aşırı alım bölgesinde dört gün boyunca sallandıktan sonra, 9 Şubat’ta alt trend çizgisini test etmek için daldı. Bu okuma, bir yükseliş eğilimine işaret etti. Yanında Sıkma Momentum Göstergesi yakın vadede düşük volatilite aşamasına işaret etti.

Uniswap (UNI)

Kaynak: TradingView, UNI / USDT

18.14 dolardan geri döndüğünden beri, UNI boğaları 12.5 dolar bölgesinin üzerinde sürekli bir kapanış gerçekleştiremedi. Alt endeks (17 Ocak’tan itibaren) %47.51 düşüş kaydetti ve 24 Ocak’ta bir yılın en düşük seviyesine ulaştı.

O zamandan beri UNI, 7 Şubat’ta bir kırılmaya kadar iki yatay trend çizgisi arasında bir dikdörtgen (sarı) içinde hareket etti. Bununla birlikte, ayılar hala 12.5 $ işaretini (acil direnç) onayladı. Herhangi bir geri çekilme, 11.18 dolar seviyesinde destek görmeye devam edecek.

Basın zamanında, alt 12.11 dolardan işlem gördü. 40 işaretini geçtiğinden beri, RSI yarı çizginin üzerinde bir kapanışı sürdürmesine yardımcı olan etkileyici kazançlar görmeyi başardı. Ayrıca UNI, RSI ile bir yükseliş ayrışmasının (sarı trend çizgisi) ardından iki günlük %14’ün üzerinde bir kazanç elde etti. Ancak ADX alt için zayıf bir yön eğilimi gösterdi.

IOTA

Kaynak: TradingView, IOTA / USDT

IOTA, 20 Ocak’ta önemli bir yukarı kanal arızası gördü ve 24 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesine doğru %37’lik bir geri çekilme kaydetti. Sonuç olarak, ayılar hayati önem taşıyan 1,03 dolar seviyesini destekten acil dirence çevirdi.

Ancak boğalar, son 16 günde yaklaşık %48 kazanç sağlayan yukarı yönlü (sarı) bir ralli başlattıkları için düşüşte başarısız oldular.

Basın zamanında, IOTA 1.0221 dolardan işlem gördü. Kısa vadeli teknik göstergeler, satın alma etkisinin hafifçe azaldığını ima etti. bu RSI aşırı alım bölgesine yakın hareket ederek boğaları seçti. Ancak bazı yavaşlama işaretleri gösterdiği için fiyatla aşağı yönlü bir ayrışma oluşturdu.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu