Kripto Para

Ethereum’un son yükselişine rağmen bu seviye kilit olmaya devam ediyor

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Yakın tarihli bir röportajda Vitalik Buterin, Ethereum yol haritasının çeşitli unsurları hakkında konuştu ve hard fork EIP-1599 yükseltmesinin işlem hızlarını zaten nasıl hızlandırdığından bahsetti. Bununla birlikte, Ethereum ağı, Ethereum üzerindeki gaz ücretlerinin maliyetli olduğu düşünüldüğünden, DeFi sektörünün TVL’sini diğer protokollere kaybetmeye devam ediyor.

Fiyat grafiklerinde ETH, son iki haftadır toparlanma yolunda ilerliyor. Son yükseliş momentumunun, piyasa yapısında daha uzun vadeli bir değişim olasılığını işaret etmesi için 3411 dolar seviyesini kırması gerekecek.

Ethereum – 12 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de ETH / USDT

Kasım ayının ortalarında piyasa yapısındaki yükselişten düşüşe geçişten bu yana, ETH Ocak sonunda 4000 dolardan 2159 dolara düştü. Bu salınım düşük olduğundan, fiyat biraz toparlandı. Gerçekten de, 2382 doların üzerine tırmandıktan sonra yukarı yönlü bir dürtü gördü.

ETH’nin 2021’de Temmuz’dan Kasım’a kadar 1706 dolardan 4868 dolara hareketine dayanarak, bir dizi Fibonacci düzeltme seviyesi (sarı) çizildi. 2362 dolarda uzun vadeli bir destek seviyesine yakın olan yüzde 78,6 geri çekilme seviyesini 2382 dolarda gösterdiler. Bu aynı zamanda ETH’nin güçlü düşüş momentumunu tersine çevirdiği alandı.

Geçtiğimiz iki hafta, 2459 $ kırılıp destek olarak yeniden test edildikten sonra piyasa yapısının yükselişe geçtiğini gördü. Bununla birlikte, piyasa yapısı, ilgilenilen zaman dilimine bağlı olarak aynı anda hem yükseliş hem de düşüş eğilimi gösterebilir.

Bu nedenle, riski seven uzun vadeli yatırımcılar, ETH’nin kuzeye doğru bir sonraki hamlesini yakalama umuduyla 2900-3150 dolarlık alana (camgöbeği kutusu) teklif vermek istiyor. Daha fazla riskten kaçınan yatırımcılar, varlığı satın almadan önce 3411 dolar seviyesinin kırılmasını ve yeniden test edilmesini bekleyebilir.

Akılcı

Boğalar Ethereum için sürücü koltuğunda ama bu seviye kilit olmaya devam ediyor

Kaynak: TradingView’de ETH / USDT

12 saatlik grafikte hem RSI hem de Müthiş Osilatör, Kasım ayının sonundan bu yana düşüş bölgesinde çalıştıktan sonra güçlü bir şekilde yükseliş yaşadı. Bu, son haftalardaki düşüş kontrolünden vazgeçilebileceğini vurguladı.

OBV de bir artış gördü, ancak son birkaç ayın satış hacmini henüz geri almadı. CMF ayrıca, son iki haftanın piyasaya güçlü bir sermaye akışı gördüğünü de gösterdi.

Bu kanıt, son iki haftanın yukarı yönlü ivmesini ve talep artışını bir kez daha vurguladı.

Çözüm

2800 doların üzerindeki hareket, Ethereum’un muhtemelen daha da yükseldiğini gösterdi. Ancak önümüzdeki aylarda ATH’sine ulaşabilecek mi? Yoksa daha derin bir geri çekilme beklememiz mi gerekecek? Kanıtlar yukarıya işaret etti ve desteklemek için 3411 dolarlık bir dönüş, boğalar tarafından güçlü bir açıklama olacaktır.

Bitcoin bu arada 39 bin doların altına düşmediği sürece, 2900-3150 dolarlık alanın tekrar ziyaret edilmesi iyi bir satın alma fırsatı olabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu