Kripto Para

Etkili koleksiyoncu, NFT’lerini Sotheby’s müzayedesinden hemen önce tutmaya karar verir; İşte neden

Güzel sanatlar ve lüks mallar müzayede evi Sotheby’s, 2021’de rekor kıran bir satış yılı yaşadı. Daha genç, dijital konusunda bilgili bir koleksiyoner nesli tarafından desteklendi. Aslında, ünlü müzayede evi, NFT satışlarında 100 milyon doların üzerinde rapor verdi. Şimdi itibarı göz önüne alındığında, NFT meraklıları ve güzel sanatlar koleksiyoncuları Twitter’daki bu gelişmenin ardından tuhaf bir senaryoya tanık oldular.

Bunun için bekle

100’den fazla CryptoPunk NFT’sinin çok beklenen açık artırması, 24 Şubat Çarşamba günü geç başlamadan önce sona erdi. Bu ayın başlarında, müzayede evi operatörü ilan edildi 104 CryptoPunk’ın tek bir partide satıldığı açık artırma. Ünlü kaliteli mal müzayedecisi Sotheby’s’in ev sahipliğinde düzenlenen etkinlik, tarihin en büyük NFT müzayedelerinden biri olma yolunda ilerliyordu – ‘Punk It!’in takma adlı sahibine kadar. koleksiyon bir anda müzayededen çekildi.

Bir Sotheby’s temsilcisi, satıcının lotu geri çekmeye karar verdiğini söyledi. Bu makalenin ilk yayınlanmasından sonra bir tweet’te, takma adlı koleksiyoncu, “0x650d‘bu değişiklik hakkında tweet attı,

Sotheby’s’in ilk duyurusu sırasında yaptığı açıklamaya göre, lotun değeri 20 milyon dolar ile 30 milyon dolar arasında tahmin ediliyordu. Sotheby’s, planlanan satışın “şimdiye kadar müzayedede sunulan bir NFT veya dijital sanat için en yüksek değerli tahmini” temsil ettiğini söylemişti.

Bu komik mi?

Bu gecikmenin Twitter’da farklı tepkilere yol açtığını söylemeye gerek yok. Örneğin, Compound Finance’in ünlü bir yöneticisi olan Robert Leshner, bu güncellemenin ardından endişelerini dile getirdi.

Bununla birlikte, takma adlı koleksiyoncu bu notu hemen kabul etti, hatta onu eleştirdi. iddia etmek:

“Mutsuz gün? Muhteşem gün. Satıcı elindekinin ne kadar değerli olduğunu fark etti… belki de Punk’ların 21. yüzyılın Warhol’ları olduğunu ve müzayede öncesi panelin onları serbest bırakarak onu hayatının en büyük hatasından kurtardığını hiç anlamadı”.

Ama bu değildi, koleksiyoncu bir meme yayınlamaya devam etti, böylece duruma biraz “halı çekme” mizahı ekledi. “Sothebys’i ‘güçlendirerek’ punkları ana akım haline getirdiklerini” ima etti. Açıkçası, burada durum böyle değildi.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu