Kripto Para

Fantom: Bir sonraki destek seviyesi tozu ısırdıktan sonra nereye

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bitcoin, 48 saatten kısa bir süre önce 38 bin dolar seviyesini kaybetti. Ve piyasa katılımcıları yüksek oynaklık görmüş olsa da, genel yön aşağı yönde oldu.

Fantom, Bitcoin’in ayak izlerini takip etti ve Fantom’un fiyatı da son birkaç gündür düşüş trendinde. Şubat ortasındaki sıçrama boğalar için bir yanılsamaydı ve 2,15 dolara hareket, uzun pozisyonları hapseden bir likidite avıydı.

FTM- 1 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de FTM / USDT

Geri görüş 20/20, ancak fiyat 2,1 doları geçemediği Şubat ortasında bile, hala kesin olarak ormandan çıkmamıştı. 2 dolarda daha yüksek bir dip yapsa da, 2,17 dolar ve 2,27 dolar seviyeleri, ayıların devreye girebileceği seviyeler olarak hala muhtemel adaylardı.

Fibonacci geri çekilme seviyeleri (sarı), FTM’nin Şubat ayının başlarında 2.4 dolardan 1.81 dolara düşmesine dayanarak çizildi ve %27.2 ve %61.8 uzatma seviyeleri 1.65 dolar ve 1.45 dolar fiyat hedefleri vermişti. Bir hafta önce fiyat 1.81 dolardan destek buldu ve ayılar sürücü koltuğuna oturmadan önce 2.15 dolara kadar yükseldi. Bu, pazarın güneye doğru başka bir adım attığını gördü.

Fiyat, bir kez daha 1,65 doların altına düşmeden önce 1,65 dolardan 1,75 dolara küçük bir sıçrama kaydetti. Bu, 1.65$-1.75$ bölgesinin FTM’nin güneydeki bir sonraki ayağından önce yeniden test ettiği bir yer olabileceğini gösterdi.

Akılcı

Fantom 1,65 doların altına düştü, sırada ne var?

Kaynak: TradingView’de FTM / USDT

Göstergeler, son günlerde güçlü bir düşüş ivmesi gösterdi. RSI, son birkaç gün içinde nötr 50’nin altında kaldı ve bu da düşüş eğilimini gösteriyor. Yazma sırasında, RSI aşırı satım bölgesi olan 28.5’te kaldı. Ayrıca Aroon göstergesi, geçen hafta kısa sıçramalarla birlikte bir düşüş trendinin hakim olduğunu gösterdi.

CDV de düşüş trendindeydi – Satış hacminin son iki haftadaki alımlardan çok daha yüksek olduğuna dair bir işaret.

Çözüm

Boğalar son birkaç gündür ikna edici değil ve talep henüz güçlü görünmüyor. FTM için bir sonraki destek seviyeleri 1,45 dolar ve 1,36 dolar ve 1,3-1,35 dolar alanı talebin devreye girdiğini görebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu