Kripto Para

Fantom’un kısa vadeli pazarındaki talep yeterli mi?

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Fantom için piyasa yapısı kısa vadede yükselişe geçti. Fiyat yükselen bir kanal oluşturdu, ancak 2 dolarlık alanın daha fazla kazanıma karşı bir miktar direnç göstermesi muhtemel.

Dahası, Bitcoin’in önümüzdeki saatlerde veya önümüzdeki birkaç gün içinde 42.000 dolara gerileme görme ihtimali var. Bu, Fantom için de bir geri çekilme görebilir.

FTM- 1 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de FTM / USDT

Yükselen kanal (turuncu), fiyatın bir haftadan biraz fazla bir süredir işlem gördüğü kanal oldu. 1,7 dolarlık alan (camgöbeği kutusu) son birkaç hafta içinde kilit bir alan olmuştu. Bunun nedeni, ayıların bu bölgeyi bir tedarik bölgesine çevirmesiydi. Sadece geçen hafta boğalar onu bir talep bölgesi olarak kurabildi.

Fiyat 1,7 doların üzerine çıkıp 1,54 dolar destek seviyesini yeniden test ettiğinde, kısa vadeli piyasa yapısının yükselişe geçtiğinin ilk göstergesi oldu. Bir önceki düşük seviye olan 1.65 dolar kırıldı. Benzer şekilde, 1,35 dolarlık destekten (düşük düşük) sıçradıktan sonra, fiyat daha yüksek bir dip kaydetmek için 1,54 dolarda destek buldu.

Bu nedenle, kısa vadeli önyargının yükselişe geçtiği kabul edildi.

Önümüzdeki birkaç gün içinde FTM boğaları, fiyatın 1.8 doların altına düşmemesini ve kanalın düşüşünü sağlamalı. İleriye dönük olarak, FTM’nin bir sonraki ayağı için 2,05- 2,1 dolar bölgesinin kırılması gerekiyor.

Akılcı

Fantom yükseliş dalgasını daha yükseğe sürdü, yukarı doğru gezinmeye devam etmek için bu seviyeyi aşması gerekiyor

Kaynak: TradingView’de FTM / USDT

RSI 50,9 işareti civarındaydı, ancak son birkaç gündür sıfır çizgisinin üzerinde. Bu, momentum şimdiye kadar yükselişte olsa da, RSI ikna edici bir şekilde nötr 50’nin üzerine çıkamazsa işlerin değişebileceğini gösterdi.

MACD ayrıca sıfır çizgisinin üzerinde düşüş eğilimi oluşturduğunda son yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterdi.

CDV, geçen haftaki rallinin istikrarlı talebin arkasında olduğunu ortaya koydu. Bu nedenle, rallinin gerçek olması muhtemeldir ve piyasa yapısı yakın vadede yükselişini sürdürdüğü için daha da yükselebilir.

Çözüm

FTM son günlerde 1,35 dolardan 1,95 dolara yükseldiğinde iyi miktarda alım oldu. Ve trend devam edecek şekilde ayarlanabilir. Grafiklerde kanal sınırları ve orta nokta izlenmeye değer. Bitcoin, Fantom’un fiyatlarında küçük bir geri çekilmeyi etkileyebilir.

Bununla birlikte, her şey göz önüne alındığında, FTM’nin hala yükseliş eğilimi var gibi görünüyordu.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu