Kripto Para

Fiyat, Ukrayna’nın DOGE bağışlarını kabul etmesine nasıl tepki verdi?

Son zamanlarda, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, kripto bağışları için bir Dogecoin cüzdanının eklendiğini tweetledi. DOGE, savaşın vurduğu ülke bağış seçenekleri olarak mevcut BTC, USDT, ETH ve DOT cüzdan adreslerine katıldı. Şu ana kadar 50 milyon dolara yakın para toplandığı bildiriliyor.

Bununla birlikte, mem coin bağışının DOGE’nin fiyatını destekleyip desteklemediği sorusu ortaya çıkıyor?

Yazma sırasında, DOGE son 24 saatte yaklaşık %4 düştü. Aynı dönem için 0.125549 dolar ve 0.134115 dolar fiyat aralığını korudu. Ancak saatlik grafikte token 0.127 dolar seviyesinin yakınında geziniyordu.

DOGE’nin Mayıs 2021’deki ATH’sinden %80’in üzerinde düşüşte olsa bile, Messari’nin araştırmasına göre düşük döngüsünden %16’lık bir iyileşmeyi başardığını belirtmekte fayda var.

Bu, esasen, 16 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip meme parasının geçtiğimiz gün fiyatına bir miktar destek aldığını gösteriyor.

Kaynak: IntoTheBlock

Özellikle, son üç gündür DOGE menzile bağlı. Bununla birlikte, Ukrayna’ya yardımcı olmak için yapılan cüzdan ilavesi, daha büyük piyasa belirsizliği arasında bir ralli için yeterince umut verici görünmüyor. Özellikle uzmanlar bu transferlerin bazılarının riskleri ve şeffaflık eksikliği konusunda ihtiyatlı davrandığında.

Mevcut fiyat seviyelerinde, IntoTheBlock verilerine göre Dogecoin sahiplerinin yarısı kârdayken, kalan yarısının %2’si başabaş noktasında, %48’i ise paradan çıktı.

Kaynak: IntoTheBlock

Bu arada, Dogecoin için Göreceli Güç Endeksi, güneye doğru 40 puanda kaldı. Fiyat hareketi de bir makro zaman diliminde düşüş eğilimindeydi. İlginç bir şekilde, RSI 15 Şubat’tan bu yana 50 seviyesinin altında kaldı. 35-50 seviyeleri DOGE için destek görevi görüyor gibi görünüyor.

Kaynak: TradingView

DOGE’deki son gelişmeler

Son zamanlarda, DOGE’den Billy Marcus, bir DOGE’nin lansmanını duyurdu cüzdan iOS kullanıcıları için. Bununla birlikte, Dogecoin Vakfı (projenin arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş) topluluğa, güvenli Dogecoin için AB fikri mülkiyet kaydı kapsamında ticari marka koruması.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu