Akademi

Floki Inu Reklam Kampanyası İngiltere’de Yasaklandı

Londra Metrosu trenlerine ve otobüslerine memecoin için reklam panoları yapıştırılmıştı – buna “MISSED DOGE? GET FLOKI” yazısı eşlik ediyordu.

Floki Inu için bir reklam, bir düzenleyicinin reklam kurallarını ihlal ettiğine karar vermesinin ardından Birleşik Krallık’ta yasaklandı.

Londra Metrosu trenlerine ve otobüslerine memecoin için reklam panoları yapıştırılmıştı – buna “MISSED DOGE? GET FLOKI” yazısı eşlik ediyordu.

En altta yer alan bir sorumluluk reddi beyanı, yatırımların yukarı kadar aşağı da düşebileceği ve kripto para birimlerinin İngiltere’de düzenlenmediği konusunda uyarmış olsa da, Reklam Standartları Kurumu, promosyonun “tüketicilerin yatırımları kaçırma ve yatırımları önemsizleştirme korkuları” nedeniyle bir soruşturma başlattı. kripto para.”

ASA’ya göre, reklamlar “tüketicilerin deneyimsizliğinden veya saflığından” yararlanma potansiyeline de sahipti.

Floki Inu, kripto piyasasını bilen ve Dogecoin hakkında bilgisi olan bilinçli tüketicilere ulaşmayı amaçladığını iddia ederek kendini savunmaya çalışmıştı. Proje ayrıca (Elon Musk’ın köpeği Floki’ye dayanan) bir çizgi film köpeğinin görüntüsünün bir yatırımı önemsizleştirmek anlamına geldiğini çünkü bu onun kurumsal logosu olduğunu reddetti.

ASA bu argümanlara itiraz etti ve şunları söyledi:

“Reklamın özellikleri, kripto para birimleri hakkında sınırlı bilgisi olan veya hiç bilgisi olmayan kişiler tarafından tam olarak anlaşılmamış olsa da, reklamın tüm tüketiciler için anlamı, önemli bir kâr elde etmek ve tüketicilerin kaybolmasını önlemek için Floki’yi hemen satın almanın gerekli olduğuydu. dışarı.”

Floki Inu ayrıca, bir kripto para birimi sattıktan sonra elde edilen herhangi bir kâr için sermaye kazancı vergisinin ödenmesi gerekebileceğini açıkça belirtmediği için eleştirildi. Bu, diğer projelerin şimdiye kadar farkında olmadığı bir gereklilik olabilir.

Floki Inu’nun reklamının sosyal sorumluluk ve finansal ürünlerle ilgili kuralları ihlal ettiği tespit edildi ve bir daha aynı biçimde görüntülenemez.

Kripto reklamları son aylarda İngiltere’de arttı. ve göre Gardiyan, Nisan ve Eylül 2021 arasında Londra otobüs ve trenlerinde toplam 40.000 reklam gösterildi.

Tüm bunlar, politikacıları, kumarla bazı karşılaştırmalar yaparak, kripto reklamlarının tamamen yasaklanması çağrısı yapmaya sevk etti.

Kripto işletmeleri, neyin tanıtılıp tanıtılamayacağına dair netlik eksikliğine ve uyumlu olduğundan emin olmak için bir reklama dahil edilmesi gereken sorumluluk reddi olduğuna inandıkları şeylere öfkelerini dile getirdiler.

Diğer ülkeler, kripto reklamlarını gören tüketicileri korumak için daha sert önlemler almaya başladı. İspanya’da, en az 100.000 kişiyi hedefleyen bir toplu reklam kampanyası başlatmayı planlayan herkes, ilk olarak – 10 gün önceden Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu ile iletişime geçmelidir.

Agresif reklam stratejisine rağmen, CoinMarketCap verileri, FLOKI’nin dünyanın en büyük kripto para birimleri listesinde yalnızca 2861. sırada olduğunu gösteriyor. Projeye dahil olanlar, düşük sıralamanın henüz CoinMarketCap tarafından doğrulanmadıkları için olduğunu iddia ediyor.

Token, Kasım 2021’in başında 0.0002752 dolardan işlem görüyordu. Ancak FLOKI’nin şu anki fiyatı, sadece dört ay öncesine göre %84 düşüşle 0.00004412 dolarda bulunuyor. Sonuç olarak, Floki Inu’nun reklamlarını gördükten sonra yatırım yapanların çoğu (hepsi değilse de) büyük bir kayıpla sonuçlanacaktı.

Floki, ASA tarafından öne sürülen iddiaları reddettiğini ve “bu reklamları yayınlamadan önce uyumlu olmak için elinden gelenin en iyisini yaptığını” söyledi. Bir bildiri, Reklamcılık Uygulamaları Komitesi’nden rehberlik istediğini açıkladı ve şunları ekledi:

“CAP tarafından, tüketicilerin Sermaye Kazançları Vergisi’nin kripto para yatırımları üzerindeki etkileri konusunda bilgilendirilmeleri gerektiği hiçbir noktada Floki’nin dikkatine sunulmadı. pazarlama kampanyalarındaki bilgiler.”

Floki, “ürününün reklamını yapma hakkını savunmaya devam edeceğini” ve reklam yayınlamasının engellenmediğini, sadece bu özel pazarlama kampanyası olduğunu söyledi.

Floki Inu’nun açıklamasını yansıtacak şekilde güncellendi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu