Kripto Para

#FlokiArmy, Birleşik Krallık düzenleyicisinin Floki Inu’nun son reklam kampanyasını kapatmasıyla öfkelendi

Dogecoin ve Shiba Inu gibi kripto para memecoinleri, değerlemelerinin 2021’de patladığını gördü. Bu, Floki Inu gibi daha fazla köpek kripto para birimine yol açtı. Potansiyel yatırımcıların, özellikle DOGE’nin boğa koşusunu kaçırdıktan sonra atlaması için nispeten daha ucuz ve daha yeni madeni para. Bu madeni parayı tanıtmanın arkasındaki fikir tam olarak buydu.

Floki Inu jetonunun reklamı geçen yıl Londra’nın otobüs ve metro ağında “Kaçırılan Doge?” Sloganıyla yapıldı. Bu, Birleşik Krallık düzenleyicileri için endişe verici bir durum yarattı.

FLOKI kaçırmak üzere

İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu (ASA), Elon Musk’ın shiba inu köpeğinin adını taşıyan meme tabanlı bir kripto için reklamları yasakladı. Reklam gözlemcisi, mem jetonunun promosyon bombardımanının “sorumsuz” olduğu sonucuna vardı.

Viking miğferi takan bir çizgi film köpeğinin görüntüsünün yer aldığı reklam, potansiyel tehlikelere işaret ediyordu. Reklamlar, tüketicilerin kripto para yatırımını kaçırma ve önemsizleştirme korkusunu “sorumsuzca istismar etti”. “Kaybetme korkusu”ndan (FOMO) yararlanmaya çalışarak yerel reklamcılık standartlarını ihlal etti.

ASA, “Çizgi film görsellerinin kullanılmasının kripto para satın almanın hafif ve önemsiz bir mesele olduğu izlenimini verdiğini düşündük,” diyerek karar verdi, “Bu nedenle, tüketicileri değişken ve düzenlemeye tabi olmayan bir yatırımın ciddiyetinden uzaklaştırdı.”

Aslında, Haziran 2021’den bu yana kripto para piyasasında “topluluğa ait bir kripto para birimi ve yatırım için uygun, düzenlenmemiş bir finansal ürün” içeriyordu. Bu nedenle, bu argümanlarla kırmızı bayraklar yükseliyor.

Naçizane size katılmıyorum

Floki Inu, bir yanıt olarak, reklamın “bilgili müşteriyi” hedeflediğini ve kripto yatırımında iyi bilgili olmayan “ortalama müşteri”nin reklamla ilgilenmesinin olası olmadığını savundu. Bununla birlikte, fikir reddedildi. Kripto “yüksek profilli ve güncel bir konuydu” – genel bir kitleye hitap ediyordu.

“Bu nedenle, reklamlar şikayet edilen biçimde görünmemelidir.”

Bu gelişme, İrlandalı düzenleyici gözlemcilerin rekor sayıda kripto reklamı not etmesinden bir ay sonra geldi. Floki Inu meme madeni parasına yönelik iki şikayet vardı.

topluluk bir araya

Haberin ardından Twitter’da büyük bir heyecan yarattı. Ancak çoğunluk bu darbeden yılmadı. Bir #flokiarmy üyesi tweet attı:

Şaşırtıcı bir şekilde, FLOKI 24 saat içinde yaklaşık %30’luk yeni bir artış kaydetti. Yazım sırasında 0.00004 $ seviyesinde işlem görüyordu.

Ancak, sosyal hacim ağır bir darbe aldı. LunarCrush’a göre, sosyal hacim göstergesi %29, sosyal katılım ise %10 düştü. Sosyal geçerliliğin katıksız önemi göz önüne alındığında, bu FLOKI için bir engel oluşturabilir. Tüccarlar ve popüler yatırımcılar sadece görünürlüğü etkilemekle kalmaz, aynı zamanda fiyat dalgalanmaları üzerinde de önemli bir etkiye sahiptir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu