Kripto Para

Fon girişleri Bitcoin’in toparlanma hikayesini destekliyor, ancak bu kripto gecikmeye devam ediyor

Ocak ayı, kripto piyasasında aşağı yönlü bir sarmaldan sorumluydu. Ve düşüş trendi, tüm dijital varlıklar için fon akışlarını azaltmaktan da sorumluydu. Ancak, art arda üçüncü hafta için trend, yolda iyileşme ile tersine dönüyor gibi görünüyor.

Bugün kritik olan 45 bin dolar seviyesini kısaca kırarken, Bitcoin geçen hafta %13 toparlandı. Son 24 saatte, küresel kripto para piyasa değeri CoinGecko’da 2 trilyon doların kuzeyine yükseldi.

CoinShares’in 4 Şubat’ta sona eren hafta için Dijital Varlık Fonu Akışları Raporuna göre, üçüncü haftanın toplam 85 milyon dolarlık girişleri ile duyarlılık iyileşmeye devam ediyor.

Rapor ayrıca, Bitcoin’in 71 milyon dolarlık girişlerle haftayı yine önde götürdüğü, varlık bazında bir çatallanma sunuyor. Bu rakamın, duyguların kötüye gitmeye başlamasından bir süre önce, Aralık ayının başından bu yana en büyük girişlere işaret ettiği bildiriliyor.

Son üç haftada kümülatif girişler 108 milyon dolar olarak kaydedildi. Rapor vurgulandı,

“Bitcoin yatırım ürünlerindeki hacimler, önceki hafta 3.4 milyar ABD dolarına kıyasla geçen hafta 1.8 milyar ABD dolarında düşük kaldı.”

Aksine, Ethereum dokuzuncu hafta için çıkışlar kaydederken Solana, Polkadot, Terra ve Cardano gibi diğer altcoinler 1-2 milyon dolar aralığında girişler gördü. Bununla birlikte, yinelenen çıkışlarına rağmen, Ethereum’un geçen hafta %15’lik sağlıklı bir artış görmesi dikkat çekicidir.

Dijital varlık piyasası için tablo hiç de pembe olmasa da, kurumsal cephede kripto benimseme konusunda olumlu haberler var. KPMG Kanada dün kurumsal hazinesine Bitcoin ve Ethereum’u eklediğini açıkladı. Ayrıca, Coinshares bile Avrupa’ya 10.3 milyon dolarlık girişler görürken, fonların çoğunun Brezilya ve Kanada’dan (75 milyon ABD doları) geldiğini kaydetti.

Bu arada, hazinesinin %90’ından fazlasına sahip Bitcoin ağırlıklı bir şirket olan MicroStrategy, duraklatma düğmesine basmıyor gibi görünüyor. Şirketin 30 Aralık 2021 ile Ocak 2022 arasında yaklaşık 25 milyon dolar değerinde 660 BTC eklediği bildiriliyor.

BTC ile ilgili olarak Saylor, Yahoo Finance’e şunları söyledi:

“Zaman ufkum on yıl veya daha fazla.”

Bununla birlikte, Wells Fargo Investment Institute, yakın zamanda yayınlanan bir raporda kriptoyu “uygun bir yatırım” aracı olarak nitelendirdi. Ayrıca, geçmişte birkaç analistin işaret ettiği gibi, kripto para birimlerinin paralelliklerini ve İnternet’in ilk günlerini bir yatırım fırsatı olarak vurguladı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu