Kripto Para

FTT değil Shiba Inu – Ethereum balinalarının neden yeni ‘favorileri’ var?

Shiba Inu protokolünün geliştiricileri, 2020’de ağırlıklı olarak memecoin anlatısından uzaklaşmaya çalıştı. Bunu yapmak için 2021’de yeni teknik hizmetler bile tanıttılar. Bu, yıllar içinde topluluğun benimsenmesine ve fiyatların artmasına yardımcı oldu.

Aslında, platform, geç saatlerde çok fazla yutturmaca gören sosyal medyanın bir sonraki yinelemesi olan Metaverse’e de girdi.

Sana güveniyorum

SHIB’nin fiyatı Çarşamba günü, belirli bir varlığın büyük sahipleri için konuşma dilindeki bir terim olan balinaların pozisyonlarına eklenmesiyle %6’lık bir artış gördü. WhaleStats tarafından paylaşılan verilere göre, varlıklara göre ilk 1000 balina, bu altcoine maruz kalmalarını önemli ölçüde artırdı. Örneğin, en büyük Ethereum balinaları, memeden ilham alan kripto para biriminin 1,4 milyar dolardan fazlasına sahiptir.

Hepsi bu kadar da değil. SHIB’nin varlıkları (1,4 milyar dolar), FTX borsasının yerel kripto para birimi olan FTT’yi (1,36 milyar dolar) geride bıraktı. Basitçe söylemek gerekirse, SHIB şu anda portföylerinde en büyük Ethereum balinalarının ikinci en büyük holdingidir.

Söylemeye gerek yok, bu pozisyon bir satın alma çılgınlığının ardından geldi. 17 Şubat’ta Whalestats, ETH balinalarının varlıklarının 2 milyar doları geçtiğini vurguladı. Aynı şekilde, SHIB toplam holdingler tarafından altcoinler listesinin başında yer aldı.

Çeşitli girişimler yoluyla memeden ilham alan kripto para biriminin arzını yakma planları şekillendiğinden, Ethereum balinaları SHIB’ye yüklendi. Örneğin, kripto para eğlence şirketi Bigger Entertainment’ın CEO’su Steven Cooper, arzının %10’unu yakma konusunda SHIB topluluğunu destekledi.

Buna ek olarak, önde gelen dijital ödeme platformu Wirex katma 7 Mart’ta meme parası.

İyileştirme kapsamı

Belirteç yakma izleme platformu Shibburn’den alınan verilere göre, kripto para biriminin ilk piyasaya sürülmesinden bu yana toplam 410.3 trilyon SHIB yakıldı.

Kaynak: Shibburn

Söylemeye gerek yok, SHIB topluluğunu genişletme alanı göz önüne alındığında, SHIB’yi yakmak için yeni girişimlerle geri gelmeye devam etti. Bunun altcoinin dolaşımdaki arzı üzerinde çok etkisi var.

Ama neden inanç?

Ethereum balinaları, Shiba Inu’nun metaverse fırsatı konusunda da yükseliş gösterebilir. Bu, Shiba Inu’nun ileriye dönük geniş benimseme potansiyelinin hile yapabileceği beklentisiyle birleştiğinde. Üstelik altcoin, bir süredir sahip olduğundan çok daha cazip bir fiyata sahip.

Satın alma, fiyatı haftalık en düşük seviyeden 0,000024 dolarlık basın zamanı fiyatına itti. Shiba Inu’nun fiyatı, Ekim ayında yeni zirvelere ulaştıktan sonra sürekli düşüş trendinde. Ne yazık ki, o zamandan beri direnç çizgisinden defalarca sıçradı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu