Kripto Para

XLM, bu temel seviyelere dayalı olarak kısa vadeli bir canlanma görebilir

Stellar (XLM) 0,3 dolar direncini (önceki destek) kaybettiğinden beri, alt hızla 0.16 dolar seviyesindeki uzun vadeli desteğine doğru geriledi.

Şu andan itibaren, 0.1737 doların üzerindeki herhangi bir kapanış, 20 EMA’sına (kırmızı) doğru bir toparlanma için kapıları açacaktır. XLM hafif bir geri çekilme görmeden önce, alıcılar ve satıcılar arasında 0.177 dolar seviyesinde bir çatışma yaşanabilir. Basın zamanında, alt, son 24 saatte %2,13 düşüşle 0,173 dolardan işlem gördü.

XLM 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView, XLM / USD

XLM 0,3 doların altına düştüğü için aşağı döndü ve üç ayı aşkın bir süre 0,16-0,29 dolar aralığında işlem gördü. Alt, yaklaşık %37,23 (8 Şubat’tan itibaren) kayıp ve 24 Şubat’ta 13 ayın en düşük seviyesine ulaştığından, son düşüş aşaması iki aşağı kanala işaret etti.

Bu aşamada fiyat 20-50 EMA’nın altına düştü ve onların üzerinde sürdürülebilir bir kapanış bulmak için mücadele etti. Düşüş, alıcıların %24,6’lık bir toparlanma başlatmak için devreye girdiği 14 aylık (0,16 $) desteğinde durdu.

Ayılar 0,2 dolar işaretinde boğalara serbest el vermekten kaçınırken, XLM 0,169 dolar işaretini yeniden test etti. Bununla birlikte, bu seviyeden, boğalar canlanmaya çalışırken alt, ters bir boğa çekici gördü.

Son kazançlar ve alıcıların aşağı kanalın üst trend çizgisinde (sarı) baskı oluşturmaya çalışmasıyla birlikte, modelin üzerinde bir kapanış, XLM’yi 0.177 dolarlık bir yeniden test için destekleyecektir. Alıcılar azalırsa, güçlü bir toparlanma gerçekleşmeden önce, ani desteğinin olası bir yeniden test edilmesi.

Akılcı

Düşüş eğilimi gösteren RSI, kendisini aşırı satım işaretinden kurtardı ve trend çizgisi direncini devirmeye çalıştı. Bu çizginin üzerindeki herhangi bir kapanış, 40 işaretine yakın bir engel bulacaktır. Hangisini yayınla, kurtarma çok daha hızlı olabilir.

Ayrıca, MACD ayılar lehine dönmeye devam etti ve henüz dengesinin üzerinde bir kapanış bulamadı. Çizgilerinde bir yükseliş geçişi, boğalar için potansiyel bir giriş tetikleyicisi olabilir.

Çözüm

Boğa şamdan desenini ve satış etkisinin kolaylığını göz önünde bulundurarak, XLM kısa vadeli bir canlanma görebilir. Ayrıca, yatırımcılar / tüccarlar, karlı bir hamle yapmak için daha geniş piyasa duyarlılığını ve zincir içi gelişmeleri hesaba katmalıdır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu