Kripto Para

GALA bu yönde ilerlemek zorunda kalabilir

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Gala, geçtiğimiz hafta piyasalarda son derece iyi bir performans sergiledi. 0.181 dolar seviyesinde bir miktar destek buldu ve son beş gün içinde %100’e yakın kazançlar kaydetti.

Bu, kısa vadeli güçlü bir yükseliş hareketi, ancak boğalar yükselmeye devam edebilir mi? Bitcoin’in önümüzdeki birkaç gün içindeki fiyat yönü de GALA üzerinde güçlü bir etkiye sahip olabilir.

Kaynak: TradingView’de GALA / USDT

Grafiklerde, çizilen (sarı) Fibonacci seviyeleri, fiyatın 0,074 dolardan 0,488 dolara yükseldiği Kasım ayında GALA’nın önceki bir hareketinden alınmıştır. GALA tarafından 1 günlük zaman diliminde direnç olarak 0,6 dolar ve 0,74 dolardaki bu hareketin %27,2 ve %61,8 uzatma seviyelerine saygı duyuldu.

Ayrıca fiyat, söz konusu hareketin %78.6 geri çekilmesi olan 0.162 dolarda destek buldu.

GALA’nın kısa vadeli gücünü analiz etmek için 1 saatlik grafiği yakınlaştırdığınızda, son birkaç gün içinde fiyat ve momentum arasında bir miktar farklılık gözlemlendi. Bu düşüş farklılığının yanı sıra, Görünür Aralık Hacim Profili, fiyatın 0,32 $ seviyesindeki en son en düşük seviyesinin talebin devreye girebileceği bir alan olduğunu vurguladı.

0,32 doların altında, fiyatın yükseliş tepkisi görebileceği 0,3 dolar seviyesi var.

Akılcı

Gala, son kazanımlarından bazılarının izini sürmek zorunda kalabilir mi?

Kaynak: TradingView’de GALA / USDT

Saatlik grafikteki RSI, fiyat yükselirken bir dizi düşük zirve oluşturuyor – Zayıflama momentumunun bir göstergesi. Benzer şekilde, MACD de daha düşük tepe noktaları oluşturdu. Bu popüler momentum göstergelerinin her ikisi de, daha düşük zaman dilimlerinde GALA için bir geri çekilme görebilecek düşüş eğiliminin altını çizdi.

Bollinger Bantları, baskı saatinden önceki son birkaç saat içinde fiyat çevresinde sıkı hareket etti. Bu, bir itici hareket bina gücü olabileceğini öne sürdü. Bu hareket aşağı yönlü olabileceği gibi yukarı yönlü de olabilir.

Aşağı yönde bir hareket olursa, geri çekilme şiddetli olmayabilir. Bunun nedeni, Kümülatif Delta Hacminin son birkaç gün içinde güçlü talebi vurgulayarak önemli kazanımlar görmesidir. Bir geri çekilme olursa, CDV’yi güneye kayda değer bir mesafeye zorlamak için satış baskısının oldukça yoğun olması gerekir. Böyle bir senaryoda, 0,32 ABD Doları veya 0,3 ABD Doları destek seviyelerinde teklif vermek tehlikeli olabilir.

Çözüm

GALA için son birkaç gündeki güçlü performansının alıcıları çekmesi muhtemel. Bu nedenle 0,36-0,39 ABD Doları bölgesi, büyük oyuncuların kâr elde etmesi, fiyatları düşürmeye zorlaması, geç uzun vadelileri kapatmaya zorlaması ve bir sonraki adım yukarı çıkmadan önce likiditeyi emmesi için iyi bir alan olacaktır.

Bununla birlikte, daha yüksek başka bir sapan da bir olasılık ve 0,39 dolar seviyesinin üzerinde bir seans, böyle bir senaryoda uzun pozisyonlar için agresif bir giriş olabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu