Kripto Para

GALA’nın %8 rallisi ve yatırımcıları için yaptıkları ve yapmadıkları

Günün en çok kazananlarından biri de Gala Games’in token’ı GALA oldu. Aslında, daha geniş pazarın çok fazla konsolidasyon görmesine rağmen, %8’lik bir artış kaydetmeyi başardı.

GALA’ya ilgi

Buna ne katkıda bulunmuş olabilir? Bu, Google Trends tarafından da doğrulandığı üzere, Gala Oyunları’na duyulan takdire değer ilginin bir sonucu olabilir. Mart ayının başından bu yana, faizde yıldız artışı kaydetti.

Son haftalarda GALA’ya ilgi | Kaynak: Google

Temyizdeki ani artış aynı zamanda Snoop Dogg’un dünyanın ilk web3 plak şirketi olarak Gala Music platformunda Death Row Records’u piyasaya sürmesinin bir sonucu olabilir. Aynı doğrultuda, Snoop Dogg’dan ilk NFT müziğini piyasaya sürdü ve aynısı 500 ünite ile sınırlıydı.

Bununla birlikte, sosyal yükselişe rağmen, bu %8’lik ralli, altcoin’de %13’lük gerçek artışları daha sık gördüğünden, GALA için sadece başka bir gündü. Altcoin, Şubat ayındaki rallisinin %80’i zaten geçersiz kılındığı için sürdürülebilir değerlenme dönemlerine ihtiyaç duyacak. Ayrıca, fiyat göstergeleri de yazının yazıldığı sırada fiyat artışını desteklemiyor gibiydi.

Hem Göreceli Güç Endeksi (RSI) hem de MACD, sırasıyla aşağı yönlü nötr ve nötrdü. Parabolik SAR’ın beyaz noktaları da konumlarını değiştirip üstlerine oturma potansiyeli olan şamdanlarla aynı hizadaydı.

Ancak bu henüz gerçekleşmediğinden, herhangi bir düzeltme yapılmadan önce GALA’nın zamanı var.

GALA fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Altcoin, piyasanın geri kalanıyla birlikte konsolidasyonla karşı karşıya olduğundan, yatırımcılar da bunu şu anda aktif olmak için bir fırsat olarak görmüyor. Kripto 7 Şubat civarında bir rallideyken, GALA sahiplerinin varlığı %285 arttı. Ne yazık ki, gider gitmez bu yatırımcılar da atıl duruma döndüler.

GALA aktif adresleri | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Ancak Shiba Inu’nun sahiplerinin aksine, GALA yatırımcıları daha ciddi yatırımcılar ve uzun süredir HODLing yapıyorlar. Her iki kripto paranın da aynı anda piyasaya sürülmesine rağmen, GALA şu anda arzının yaklaşık %35,78’ini bir yıldan fazla bir süre boyunca elinde tutuyor. Shiba Inu örneğinde de aynısı sadece %1.78’dir.

Shiba Inu tutucu dağıtımı | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Dolayısıyla, hareket eksikliği şu anda sadece düşüş trendlerinin bir etkisi. Öyle olsa bile, altcoin sürdürülebilir bir ralliye işaret ettiğinde artan ilgi GALA lehine oynayacak.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu