Kripto Para

Litecoin, kısa vadeli trendini geride bırakacak, ancak ancak …

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Litecoin’in (LTC) önceki rallisi, 114 dolarda duran iyi kazançlar gördü. Bu seviye, trend çizgisi direncine (beyaz) karşılık gelir. O zamandan beri LTC, Kontrol Noktasının (POC, kırmızı) altına düştü. Basın zamanında, direnişine meydan okumaya çalışıyordu.

106 dolar bölgesinin üzerinde inandırıcı bir kapanış, LTC boğalarına 109-111 dolar aralığı direncine meydan okumak için yeterli itme sağlayacaktır. 20 EMA (kırmızı) anında destek sunarken, 105 dolarlık yatay destek trend çizgisi desteğiyle (beyaz, kesikli) çakıştı.

Basın zamanında, LTC 106,1 dolardan işlem görüyordu.

Litecoin 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView, LTC / USDT

Alıcılar, 90 dolara yakın 15 aylık destekte devreye girdi. Altcoin, 24 Şubat’ta 64 haftanın en düşük seviyesinden %28.7’nin üzerinde bir yatırım getirisi kaydetti. Bu kazanımlara rağmen, LTC boğaları trend çizgisi direncini devirmek için mücadele etti ve daha düşük zirveleri işaretlemeye devam etti.

Önceki satış kaybını telafi etmeye çalışırken, 20 SMA (kırmızı) ve 50 SMA (camgöbeği) üzerinde bir kapanış buldu. Ayrıca, 20 SMA, 50 SMA’sı ile bir yükseliş geçişi gerçekleştirdi. Bu, artan bir satın alma etkisine işaret etti.

Şu andan itibaren, 105 dolarlık bölge, alıcılar POC’nin üzerine çıkmaya çalışırken alıcılar için güçlü destek sunmaya devam edebilir. Trend çizgisi direncini ve POC’yi yakalamak, son birkaç hafta içinde artan satışları durdurmak için kritik öneme sahip olacaktır. Öte yandan, boğalar azalıyor, bir yükselişten önce yakın vadeli EMA’larının altına yakın bir fiyat, yatırımcıları / tüccarları şaşırtmamalı.

Akılcı

Kaynak: TradingView, LTC / USDT

RSI, kendisini aşırı satım bölgesinden aldığından beri düşüşte. Orta hattın üzerinde güçlü bir kapanış buldu ve tavanının 57 işaretinde yeniden test edildiğini gördü. Yükseliş tercihi öngörürken, 54 puanlık işaret güçlü destek sundu.

MACD histogramı sıkı bir aşamaya girdi, ancak çizgileri orta çizginin üzerindeydi ve yükseliş gücünü yeniden doğruladı. Bu arada, Supertrend yeşil bölgede olmaya devam etti.

Çözüm

Kuzeye giden 20 SMA, 50 EMA’nın üzerine atlarken, kısa vadeli yükseliş hareketlerinin şansı yüksekti. Ancak alıcıların, POC’nin üzerinde sürdürülebilir bir kapanış bulabilmesi için yeterli itici güce ihtiyacı var.

Litecoin, kral para ile %74 oranında 30 günlük bir korelasyonu paylaşıyor. Bitcoin’in hareketine yakından bakmak, yalnızca alternatifin bağımsız tekniklerine dayalı bir arama yapmamak için zorunlu olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu