Kripto Para

‘Geliştirilmiş’ Ethereum’un (Neredeyse) 300K doğrulayıcıları hakkında bilmeniz gereken her şey

‘Geliştirilmiş’ Ethereum ağının (Neredeyse) 300K doğrulayıcı düğümleri hakkında bilmeniz gereken her şey

Doğu Avrupa’nın jeopolitik belirsizlikleri dünyayı sardığından beri kripto piyasası önemli fiyat düzeltmeleri gördü. Ancak Ethereum, 24 Şubat’ta grafiklerde 2300 dolara oldukça yakın bir düşüş yaşadıktan sonra toparlandı. Yazının yazıldığı sırada ETH, geçen hafta sadece %1’lik bir zaman kaybı kaydettikten sonra 2700 doların üzerinde işlem görüyordu.

Bu arada, burada kayda değer olan şey, ağın aynı zamanda (neredeyse) 300.000 doğrulayıcı düğümü kaydettiği ve nihai hisse kanıtı değişikliğini yaptığıdır. Aynı rakam 26 Şubat itibariyle 299.998 idi.

Ayrıca, ağda 65.400 benzersiz mevduat sahibi bulunurken, stake edilen Ethereum miktarı da 9.596.399 ETH’yi aştı.

Kaynak

Kilometre taşı yaklaşırken, özellikle havuzlar arasında ademi merkeziyetçilik ve müşteri çeşitliliği fikrini teşvik eden topluluk üyeleri yine vardı.

Ayrıca kayda değer olan şey, stake eden APR’dir (Yıllık Yüzde Oranı). Şangay yükseltmesi ağda şekillenirken, Ethereum’un ana ağının Beacon Chain ile bu yılın ikinci çeyreğinde birleşmesi bekleniyor. Ve Şanghay hard forku, ETH’yi birleştirmeye yönelik çok önemli bir yükseltme olacak. Özellikle ETH2 terminolojisi, tek bir zincirde birleştirme öncesinde aşamalı olarak kaldırıldıktan sonra.

Bu arada Coinbase, Stake getirilerinin Birleşmeden sonra %4.3-5.4 APR’den %9-12 APR’ye yükselebileceğini tahmin ediyor. Bunun nedeni, ağdaki artan doğrulayıcılara daha fazla ödülün gitmesidir. PoW ekosistemindeki madencilere ücretlerin nasıl tahsis edildiğine benzer şekilde, stake etme, PoS üzerinde işlem doğrulamasını içerecektir.

Bunu söyledikten sonra, Placeholder’ın Kurucu Ortağı Chris Burniske, ETH’yi BTC ile birlikte olgun bir pazar olarak görüyor. Geçenlerde aldı heyecan pazarın geri kalanını “gelişmekte olan” olarak adlandırırken, iki projeyi “geliştirilmiş” olarak adlandırmak.

Ne yazık ki, ETH’nin gaz ücretleri yüksek ve değişken olmaya devam ediyor. Ağ, yalnızca son 24 saat içinde toplam gaz ücreti olarak 4.35 bin ETH ödedi. Basın zamanında, medyan gaz ücretleri, birkaç saat önce 135 ETH’ye büyük bir artışa tanık olduktan sonra 30’a yakındı.

Bu arada, büyük ETH rakipleri pazara daha büyük hamleler yaparak payını tüketiyor. Birkaç ay önce DeFi TVL’nin %70’inden fazlasına hakim olan Ethereum, şu anda kilitli toplam değer açısından %54,78’i kontrol ediyor.

Fiyatı söz konusu olduğunda, kurucu ortak Vitalik Buterin, kripto ayı piyasası hakkında çok endişeli görünmüyor. içinde röportaj yapmak Bloomberg ile Buterin, kripto fiyat düşüşünün projelerin sürdürülebilirliğini desteklediğini savundu. Ekledi,

“Kriptoya derinden giren ve özellikle bir şeyler inşa eden insanların çoğu, ayı piyasasını memnuniyetle karşılıyor.”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu