Kripto Para

The Sandbox’ın kurtarma yol haritasının nasıl ve neden

Bölgedeki liderlerden biri Metaverse, The Sandbox son birkaç ayda muazzam bir büyüme kaydetti. Çıkış tarihini ve Sezon 2’de gelen her şeyi açıklayan GameFi protokolü, bu büyümeyi yalnızca daha da yukarı itecek gibi görünüyor. Yine de, bu duyurunun etkisinin sadece oyuncuların ötesine geçtiğini belirtmekte fayda var.

2. Sezon, İşte tekrar başlıyoruz…

Dün, uzun zamandır beklenen 2. Sezonun çıkış tarihinin 3 Mart olduğu açıklandı. The Sandbox’tan yapılan bir güncelleme de şunu ortaya çıkardı: Snoop Dogg avatarları 10.000 NFT koleksiyonundan da oyunda oynanabilecek.

Ancak bu güncellemeler oyuncular için bir teşvik görevi görse de, gelişmenin ekonomik etkisi küresel olarak SAND yatırımcılarını etkiliyor. Özellikle son zamanlarda piyasa koşulları madeni para için elverişli olmadığı için.

Basın zamanında bile, altcoin tablo kırmızı mumlar dünün en yüksek seviyelerinden %9,6 düşerken. 2,8 ila 3,3 dolar bölgesi boyunca fiyatta konsolidasyon beklense de, bu gelişmeden de bir miktar yükseliş çıkması muhtemel.

Aynı şeyin ilk işareti, yatırımcıların pozitif bölgeye geri dönmesinden geldi. Bu geçmişte birçok kez meydana gelmiş olsa da, hiçbir zaman orada çok uzun süre oyalanmadı.

Sandbox yatırımcılarının duyarlılığı | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

İkincisi, son zincirleme gözlemler, insanların Metaverse ve The Sandbox için oldukça iyimser olduğunu gösterdi. Aslında, sadece en karlı fırsatı arıyorlar.

Örneğin 23 Şubat’ta, SAND %9.3’lük bir ralliyi işaretledikten hemen sonra, yeni bakiye tutma adresleri 9.000 arttı. Sonraki 48 saat içinde, ağdaki işlemler tek bir günde ortalama 3K’dan 19,5K’ya ulaştı.

Sandbox zincir içi işlemler | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Bu, Metaverse’in sahip olduğu türden bir güçtür. Aynısı, The Sandbox’ın sanal dünyadaki istatistikleriyle de doğrulanabilir.

Herkes Sandbox’ta oynamak istiyor

Son zamanlarda Metaverse’e olan ilgi patlaması, azalan satışlara rağmen ortalama arazi oranlarının yükselmesine neden oldu.

Arazi oranları geçen ay ATH’lerini 10.449 dolardan vurdu. Karşılaştırma için, bu ayın en yüksek seviyesi 10.271 dolar civarında. Ancak bu ay satılan arsa sayısı sadece 3.625’e düştü.

The Sandbox, Kasım 2021’deki en yüksek seviyesinde bir ayda 16,5 binin üzerinde arsa sattı.

Sandbox Land satışları ve oranları | Kaynak: Dune – AMBCrypto

Ancak, satışlardan bağımsız olarak, bu ay arazi transferleri geçen aya göre neredeyse iki katına çıktı. Bu, piyasanın geleceğinden korkan yatırımcılar arasında satışların arttığının bir göstergesidir. Bu, fiyatlar tekrar yükseldiğinde düşüşü satın alarak kâr elde etmeyi ümit eden iyimser yatırımcılar tarafından yakalanıyor.

Korumalı alan arazileri 92.7 bin defadan fazla transfer edildi, bu da Ocak ayındaki 52.8 binden önemli ölçüde yüksek. Ve, Sandbox zaten tüm arsalarının yaklaşık% 64,4’ünü sattığı göz önüne alındığında, insanlar Metaverse’in yutturmacasına girmeye çalışacakları için çok şaşırtıcı değil.

Sandbox arazi transferleri | Kaynak: Dune – AMBCrypto

Belki 2. Sezonun gelmesiyle birlikte toparlanma yeniden başlayabilir ve satışlar en yüksek seviyelerine dönebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu