Kripto Para

Geliştirme faaliyetindeki artış, piyasa kapitülasyonunun ortasında FIL’in düşüş trendini sonlandırabilir

“Bu da geçecek. Böbrek taşı gibi geçebilir. Ama geçecek.” Bu tam olarak Filecoin’in uzun vadeli sahiplerinin bu noktada kendilerine söylemesi gereken şey. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, FIL tüm zamanların en yüksek seviyesinden büyük ölçüde teslim oldu. Bu analiz sırasında token, Nisan 2021’deki en yüksek seviyesinden %90’dan fazla düşüşle 18.13 dolardan işlem görüyordu.

Projenin, fiyat hareketine gerçekten yansımamış olan pek çok vaatte bulunduğunu belirtmekte fayda var. 6 Eylül 2021’den sonra, yatırımcılar bunun uzun vadeli bir düşüş trendi mi yoksa ‘düşüş satın almak’ için iyi bir zaman mı olduğunu merak ediyor.

İşte cevap

Bitcoin psikolojik seviyesini aşmak için çok uğraşsa da FIL bu konuda atıl görünüyor. Ayılar, FIL piyasasını oldukça uzun bir süredir yönlendiriyor. Eh, mevcut piyasa yapısında, boğalar savunur ve baskı uygularsa, FIL yerel zirvesini 21.68 dolarda test etmek için yükselebilir. Ve satış baskısının başlaması durumunda, token 16.98 dolarlık tabanının altına bile düşebilir.

O zaman, Filecoin piyasasının uzun vadeli düşüş momentumuna meydan okumak için alıcılara ihtiyacı var. Bununla birlikte, belirtecin etkileyici olmayan performansı nedeniyle, birçok yatırımcının kayıpları kesmeyi tercih ettiğini belirtmek önemlidir. Eylül 2021 ayı piyasasında token satın alan yatırımcılar şimdi kendilerini suçlu hissediyor olmalılar.

Ayrıca, bazı noktalarda hacim artışı olmasına rağmen fiyatın buna eşit düzeyde tepki vermediğini belirtmek ilginçtir. RSI, yazı yazarken, güneye bakan 49 işaretinde duruyordu. Özellikle teknikler, mevcut pazarın ‘düşüş fırsatını satın alma’ teklif etmediğini anlamayı açıkça ortaya koyuyor.

Kaynak: TradingView, FIL / USD

Peki ya metrikler?

Fiyat tablosu, gizli para kazanma fırsatını gösteremeyebilir. Ancak zincir üstü ölçümler gerçek resmi ortaya koyuyor. Ve Filecoin durumunda, senaryo sıkıcı ve endişe verici görünüyor. Zincir üzerindeki hacim beklenmedik bir şekilde azalıyor. 2022’de birkaç artış olmasına rağmen hiçbiri 2021’in en yüksek seviyelerine ulaşamadı. Bu, trader’ların pozisyonlarından çıkmakta olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Aslında, uzun vadeli sahipler de tokenlerini satmayı tercih ediyor.

Kaynak: Santiment

Yatırımcıların duyarlılığının güçlü kalması için bir madeni paranın sosyal hakimiyeti önemli bir rol oynar. FIL’in sosyal hakimiyeti 10 Kasım 2021’den sonra sıfırın altına düştü. Sadece, boğa piyasası sırasında bile tokenin tartışılmadığını eşitlemek için yola çıktı. Basitçe söylemek gerekirse, Filecoin para kazanmak isteyen yatırımcıların dikkatini çekmiyor.

Kaynak: Santiment

Tüm olumsuz işaretlerin ortasında, fiyattaki büyük düşüşe rağmen geliştirme faaliyetinin arttığını belirtmek önemlidir. Aslında, Filecoin ekibi, Aralık 2021’den sonra oyununun seviyesini yükseltiyor gibi görünüyor. Bu analiz sırasında, geliştirme faaliyeti 48.45’te güçlüydü. Ancak, geliştirme faaliyetinin tek başına FIL’i fiyat çizelgelerinde yukarı taşıyıp taşımayacağını zaman gösterecek.

Kaynak: Santiment

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu