Akademi

Gerçeğe Derin Dalış | İskenderiye

CoinMarketCap Alexandria, Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş ve Unreal Engine tarafından desteklenen bir “canlı kazanılan” meta veri tabanı olan Realy’ye derin bir dalış yapıyor.

Realy (REAL), Solana’da bir “Canlı-Kazanmak” metaverse’dir. Fotogerçekçi grafikleri garanti eden güçlü bir gerçek zamanlı 3-D oluşturma aracı olan Unreal Engine ile inşa ediliyor. Realy Metaverse, moda markaları, grafiti sanatçıları, rapçiler, kaykay markaları ve sokak kültürüne dahil olan herkes gibi gerçek dünya aktörlerinin çalışmalarını sergileyebileceği, sokak kültürüne odaklanan gökyüzünde sanal bir şehir olacak.

Realy Metaverse şehri, binaları, sokakları, stadyumları ve diğer altyapısı ile The Sims gibi bir oyundaki sanal bir şehre benzeyecek. Kullanıcılar kendilerini kültürün içine çekebilir ve sanal hayallerini gerçekleştirebilir. REAL belirteci, her tür değer değişimi için kullanılacak meta veri deposunda para birimi olarak hizmet edecektir.

Yol haritasında Realy Metaverse, tüm yüksek hedeflerine ulaşma planını ortaya koyuyor. Avatarlarını ve sanal kıyafetlerini yayınladı, sanal şehri KOOLA’da sanal konserlerin önceden bildirimini yayınladı ve 2021’in 4. çeyreğinde çeşitli borsalarda piyasaya sürüldü. Realy, 2022’nin ilk yarısı için KOOLA şehrini çevrimiçi hale getirmeyi, ilk konuşma betasını başlatmayı, yükseltmeyi vaat ediyor. sanal evcil hayvanlar ve avatarlar ve arazilerin ve sanal dükkanların işletilmesiyle başlar.

Realy’ye göre, “sanal gelecek ve gelecek geldi.” Sanal dünyasında sosyal yönleri e-ticaret, oyun ve ticaretle bütünleştirme sözü veriyor. Realy Metaverse birkaç bileşenden oluşur.

Birincisi, oyuncunun avatar NFT olarak satın alınabilir. Her avatar, lüks markalardan sokak giyim markalarına ve bunların arasındaki herhangi bir şeye kadar değişebilen gerçek dünya markalarından 3D sanal giysiler giyer. Tasarımcılar, benzersiz kıyafetlerini piyasada NFT olarak satmak için kıyafet tasarım araçlarını kullanabilirler. Avatarlar ayrıca sanal evcil hayvanlara sahip olabilir ve farklı ulaşım araçlarını kullanarak KOOLA metaverse şehrinde dolaşabilir.

The Sims gibi eski tarz oyunlara benzer şekilde, her avatar benzersiz yetenek özellikleri zeka, fiziksel güç, sosyal özellikler vb. Bunlar rastgele dağıtıldığından, meta veri deposundaki her avatarın yolu benzersizdir ve benzersiz kariyer seçeneklerine yol açar. Şarkıcı, sanatçı, tasarımcı, atlet veya avatarınıza uyan her şey olabilirsiniz. Kullanıcılar böylece avatarları aracılığıyla ikinci bir hayat yaşayabilirler.

Realy’nin ikinci kısmı onun KOOLA sanal şehirfütürist, “teknolojik açıdan bilinçli” bir şehir, oyunculara oyunun vaat ettiği “mükemmel ve sürükleyici” deneyimi sunuyor. Diğer metaverselerde olduğu gibi, KOOLA’da arazi kıttır, şehir kendi binaları, dükkanları, galerileri, apartmanları vb. bunların hepsi NFT olarak satın alınabilir ve oyuncuların isteklerine göre dekore edilebilir veya başkalarına kiralanabilir.

Ayrıca KOOLA, sanal olaylar markaların, sanatçıların ve KOL’lerin sanal konserler veya etkinlikler düzenleyebildiği ve gerçek dünyadaki markaların ürünlerini kullanıcılara tanıtabileceği yerler. Örneğin, gerçek dünya sanatçıları kendilerinin dijital bir versiyonunu yaratmayı ve yeni hayranlar çekmek için sanal bir konsere ev sahipliği yapmayı seçebilirler.

meta veri deposu Sözde bir Şehir DAO tarafından yönetilir oyuncuların ücretsiz olarak katılabileceği. Şehirdeki dükkanlardan vergi toplamak gibi konuları yönetir, City DAO’nun arsa veya hisse sahibi GERÇEK sahiplerine tahsis oranını belirler ve şehirdeki özel etkinliklere ve ihtiyaç duydukları bütçeye karar verir.

Diğer birkaç sanal meta veri deposu benzer projeler başlatmış olsa da, Realy birçok yönden öne çıkıyor.

İlk olarak, vaat ediyor sanal ve gerçek dünyayı sorunsuz bir şekilde entegre edin. KOOLA’da oyuncular en sevdikleri markadan sanal giysiler satın alabilir ve gerçek dünyadaki evlerine gerçek dünya versiyonunu gönderebilirler. Giysideki NFT çipi, sipariş edilen malların orijinalliğini doğrulamak için taranabilir. Gerçek dünyada sanal giyim NFT’leri talep eden oyuncularla bunun tersi de mümkündür.

Ayrıca sanatçılar KOOLA’da konserler düzenleyebilir ve yeni bir kanal aracılığıyla sanal ve gerçek izleyicilerini büyütebilirler. KOOLA, sanal konser ve etkinlik sahnesinin yalnızca olgunlaşan VR ve AR teknolojisiyle büyüyeceğini ve bu tür etkinliklerde patlamaya yol açacağını tahmin ediyor.

İkincisi, meta veri deposu, hiper gerçekçi sanal dünyalar geliştirmek için kullanılan Unreal Engine 4’e dayanmaktadır. Unreal Engines, “The Mandalorian”ın çekimlerinde olduğu gibi yüksek değerli geleneksel medya için kullanıldı. Ayrıca Unreal Engine, NASCAR gibi büyük spor ligleri için destek sağlar. Bu teknolojiyi bir temel katman olarak kullanmak, Realy Metaverse’in vaat ettiği sürükleyici ve gerçekçi deneyimi sunmasını sağlar.

Realy ayrıca 3D projeksiyonlar, artırılmış ve sanal gerçeklik, holografik projeksiyonlar gibi teknolojileri kullanmak için sektör lideri teknoloji şirketleriyle işbirliği yapacağını duyurdu. Realy, böyle iddialı bir proje için gelişmiş temel katman altyapısını sağlayabilen yüksek hızlı bir blok zinciri olan Solana üzerine inşa edilmiştir. Bununla birlikte, çoklu zincire geçme ve deneyimini tüm Web3 topluluğuna sunma planlarını da duyurdu.

Realy, bir yardımcı program belirteci olarak kullanılacak olan GERÇEK belirtecini kademeli olarak piyasaya sürmeyi planlıyor. İşlevleri şunları içerir:
 • olmak meta veri deposu para birimi NFT satışları ve ikincil piyasa ticareti için kullanılır. Gelirin bir kısmı Realy hazinesine, bir kısmı da City DAO’ya gidiyor.
 • Arazi sahibi olma ve kiralama, NFT’lere sahip oyuncular REAL sayesinde sanal gayrimenkullerini kiralayabilirler.
 • Oy hakkı almak ve ödül almak için bahis yapmak.
 • Şehir etkinliklerine katılım yoluyla ödüller.
 • Operatörlerin ve arazi sahiplerinin işlem hacmine göre ödüller aldığı mağaza operasyonu.
REAL, aşağıdaki dağıtımla toplam 100 milyon arza sahiptir:
 • 20% Takım, danışmanlar ve ortaklar
 • %20 Yatırımcı
 • “Kazanmak için Yaşa” mekanizması için %45 Topluluk ve ekosistem
 • %15 Vakıf Rezervi

Kaynak: Realy teknik incelemesi

bu jeton açma programı Şöyleki:

 • Tohum ve stratejik tur yatırımcıları: altı ay boyunca tamamen kilitli, TGE’de %10, daha sonra bir yıl boyunca aylık %7,5.
 • Özel tur: üç ay boyunca tamamen kilitli, TGE’de %10, daha sonra bir yıl boyunca aylık %7,5.
 • Ekip, danışmanlar ve ortaklar: altı ay boyunca tamamen kilitli, TGE’de %10, dört yıl boyunca aylık %2.085.
 • İlk Likidite Olayından sonraki 6 ay boyunca tamamen kilitlendi, ardından 4 yıl boyunca aylık %2.085 hak kazandı.
 • Topluluk ve ekosistem: beş yılda yayınlandı.
 • Temel Rezervi: altı ay boyunca tamamen kilitli, TGE’de %10, bundan sonraki iki yıl boyunca aylık %3.75.

Kaynak: Realy teknik incelemesi

Bu makale, yalnızca bilgi amaçlı üçüncü taraf web sitelerine veya diğer içeriğe bağlantılar içerir (“Üçüncü Taraf Siteleri”). Üçüncü Şahıs Siteleri, CoinMarketCap’in kontrolü altında değildir ve CoinMarketCap, bir Üçüncü Şahıs Sitesinde bulunan herhangi bir bağlantı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir Üçüncü Şahıs Sitesinin içeriğinden veya bir Üçüncü Şahıs Sitesinde yapılan herhangi bir değişiklik veya güncellemeden sorumlu değildir. Parti Sitesi. CoinMarketCap, bu bağlantıları size yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla sunmaktadır ve herhangi bir bağlantının dahil edilmesi, sitenin veya operatörleriyle herhangi bir ortaklığın CoinMarketCap tarafından onaylandığı, onaylandığı veya tavsiye edildiği anlamına gelmez. Bu makalenin kullanılması amaçlanmıştır ve yalnızca bilgi amaçlı kullanılmalıdır. Açıklanan herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili herhangi bir önemli karar vermeden önce kendi araştırma ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmayacaktır. Bu yazıda ifade edilen görüş ve görüşler yazarın [company’s] aittir ve CoinMarketCap’inkileri yansıtmayabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu