Akademi

Shake Shack Burger Zinciri Bitcoin Ödüllerini Sunuyor

Müşteriler, satın almalarının değerinin %15’ini BTC olarak geri alacaklar – ancak işlemleri Cash App’in banka kartı kullanılarak tamamlanmalıdır.

Shake Shack, ücretsiz kripto para biriminin genç müşterileri burger zincirini ziyaret etmeye çekeceği umuduyla Bitcoin ödülleri sunmaya başlıyor. The Wall Street Journal’a göre.

Gazete, müşterilerin satın almalarının değerinin %15’ini BTC olarak geri alacaklarını bildiriyor, ancak işlemlerinin Cash App’in banka kartı kullanılarak tamamlanması gerekiyor.

Bu teklifi bağlama oturtmak için, Shake Shack’te 20$ harcamak, 3$ Bitcoin ödülü ile sonuçlanacaktır.

Shake Shack gazeteye verdiği demeçte, müşterileri arasında bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerine çok az ilgi gösterildiğini söyledi. Bununla birlikte, bunların çoğu, dijital varlığın oynaklığından bahsetmiyorum bile, Bitcoin’de işlem yapmakla ilgili teknik engellerle bağlantılı olabilir.

Deney, şu an ile Mart ayının ortasında gerçekleşecek ve başarılı olursa, Shake Shack ödül programını uzatabileceğini veya bir ödeme yöntemi olarak kriptoyu kabul edebileceğini söylüyor. Zincirin baş finans sorumlusu Amrita Ahuja yayına şunları söyledi:

“Her zaman gerçekten anlamlı olacak şeylere bahis yapmaya çalışıyorsunuz ve kaynakları israf etmeyenlere değil.”

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Tüm bunlar, Visa’nın araştırmalarının, tüketicilerin %57’sinin bir ödül programı aracılığıyla kripto para kazanmak istediğini öne sürmesinden sonra geliyor ve analistler bunun, sadakat planlarında çok ihtiyaç duyulan modernizasyonu sağlayabileceğine inanıyor.

Ayrıca, benimseme için güçlü bir araç olarak hizmet edebilir – alışveriş yapanların dijital varlıklara risksiz bir şekilde ve kendileri bir satın alma işlemi yapmak zorunda kalmadan maruz kalmalarını sağlar.

Bir satın alma işlemi yaptıktan sonra kriptoyu geri alma kavramı yeni değil ve eBay dahil olmak üzere bir dizi büyük marka Bitcoin odaklı platform Lolli’ye şimdiden kaydoldu.

Geçen yıl Grubhub, aç kripto meraklılarının kripto ödülleri kazanmalarına izin vereceğini duyurdu – yeni kullanıcılar ilk siparişlerinden sonra BTC olarak 5 dolar ve bundan sonraki her satın alım için BTC olarak 1 dolar alacaklardı.

Lolli, Mart 2018’de kuruldu ve kripto ödüllerinin tüketiciler için neden verimli olabileceğinin kanıtı olarak şunu göz önünde bulundurun: Üç yıl önce Bitcoin’de 10 doların değeri bugün 100 doların üzerinde olurdu.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu