Kripto Para

GreenHashes, kripto madenciliğini telefonda herkes için kolaylaştırıyor

Telefonda madencilik, özel yazılımların kullanımını ve bir mobil cihazın gücünün kullanımını içeren kripto para madenciliği yollarından biridir. Kullanılabilirlik, geniş uygulama seçenekleri ve küçük yatırımlar açısından farklılık gösterir. Eksiklikler arasında, belki de ana, sınırlı fırsatlar, küçük bir kar ve cihazın etkileyici aşınması ve yıpranması olarak kabul edilebilir.

Telefonlarda kripto para madenciliği yapmayı teklif eden uygulamaların sayısı, kripto para birimlerinin artan popülaritesi nedeniyle artıyor. 2022’de bir akıllı telefon kullanarak madenciliğe odaklanan yaklaşık 200 program bulabilirsiniz. Bu tür yazılımların büyük çoğunluğu boş bir kabuktur. Bu tür uygulamalar yalnızca bu tür gelirlerin reklamını yapar, ücretli hizmetlerin tanıtımını yapar veya gizli verileri toplar.

Hem Android hem de iPhone’da madencilik yapmak mümkündür. “En temiz” uygulamaların “sızdırmadığı” Google Play mağazasının aksine, App Store’da durum çok daha katı. Burada, bu tür programları indirme olasılığı minimumdur ve kripto para madenciliği ile ilgili yazılımlar hemen kaldırılır. Pek çok meraklı, yasağı aşmak için bitcoin oyunları yaratmaya başladı: kullanıcı, oyun oynayarak kripto para madenciliği yaptı. Ancak, bu ciddi madencilikten daha eğlenceli.

Güçlü ekipman (ASIC madencileri veya GPU’lar) gerektiren klasik madenciliğin aksine, bir telefonda kripto para madenciliği çeşitli özelliklere sahiptir:

Çoğu durumda, çalışma havuzlarda yapılır, çünkü solo madencilik etkili değildir (küçük cihaz gücü). Karlılık açısından Android cihazlar tercih edilmektedir. Bir akıllı telefonda kripto para madenciliği, para kazanmanın bir yolundan daha fazla eğitimdir. Yüksek performans ve kapasiteye sahip cihazlar gerektirir. Bir akıllı telefondaki kripto madenciliği, sürekli pil şarj etme ihtiyacı ve yüksek arıza olasılığı ile ilgili birçok sorunu beraberinde getiriyor.

Telefonda madencilik, para kazanmanın gerçek bir yolundan daha eğlencelidir. Kar miktarı, akıllı telefonun yetenekleri ile sınırlıdır ve gerçek gelir nadiren ayda 5-10 doları geçer. Pek çok uygulama gerçek kâr için tasarlanmamıştır. Madenci programları olarak pazarlanırlar, ancak bunlar sadece oyundur. Gerçek kazançlarla ilgileniyorsanız, bunun için zaman kaybetmek mantıklı değil. Dolayısıyla mevcut Bitcoin oranında, yeni iPhone 13’teki mevcut madencilik karlılığı günlük yaklaşık 0,70 dolar (elektrik ücretleri ve pil aşınması hariç). Öte yandan, sadece 7 yıllık madencilik – ve iPhone 13’ünüz için tamamen ödeme yapacaksınız.

Telefonda madencilikle ilgili yorumlar çoğunlukla olumsuz. Akıllı telefon sahipleri, düşük gelir, yüksek “minimum para çekme eşiği”, mobil cihazların sürekli aşırı ısınması ve hızlı pil tüketiminden şikayet ediyor. Olumlu incelemeler, kural olarak, geliştiricilerin kendileri veya metin yazarları tarafından bırakılır.

Sadece bir telefona sahip olmanın kripto para madenciliği yapmanın imkansız olduğu anlamına mı geliyor? Numara. Günümüzde büyük şirketler madencilik güçlerini herkese kiralıyor – buna “Bulut Madenciliği” deniyor: büyük, endüstriyel madenciler ekipmanlarının bir kısmını özel programlar kullanarak herkese çevrimiçi olarak kiralıyor. Şirketin web sitesinde bir sözleşme satın alıyorsunuz: sadece kiralanan kapasite miktarını, son kullanma tarihini ve tavsiye seviyesini seçin.

Bulut madenciliğinin önde gelen temsilcilerinden biri, YeşilHash’ler: madencilik uzmanları, yenilenebilir enerji kaynakları kullanan yeni nesil madencilik çiftlikleri oluşturmak için güçlerini birleştirdi. Böylece bu tür madenciliğin karlılığı maksimum seviyeye yaklaşmaktadır. Kullanıcı, sözleşme fiyatına dahil olan kârının bir kısmını şirketle paylaşır. Kullanıcıların ihtiyacı

sadece onlar için uygun seçeneği seçmek için çünkü bu madencilik türü herkes içindir, ister yeni başlayan ister profesyonel olun, bulut madenciliğinde önemli değil. Anlaşılması gereken en önemli şey, burada “çabuk zengin olmayı” beklememeniz gerektiğidir. Ancak, bu iş konusunda ciddiyseniz, pasif bir gelir için mükemmel bir seçimdir.

Tek ihtiyacınız olan sitelerini ziyaret etmek ve tercihlerinize tam olarak uyan bir madencilik sözleşmesi seçmek. Hizmet veya önerilerle ilgili herhangi bir sorunuz olması durumunda, [email protected] ve destek uzmanları yalnızca tüm soruları yanıtlamakla kalmayacak, aynı zamanda eko-madencilik dünyasına yeni katılanlara da rehberlik edecek. Madencilik ve kripto para birimleri ile ilgili en son haberlerden haberdar olmak için resmi üyeye katılabilirsiniz. YeşilHash’ler telegram kanalını açın ve yatırımlar ve çevre dostu madencilik hakkında birçok yararlı bilgi bulabileceğiniz şirketin sosyal ağlarına abone olun.

Sorumluluk Reddi: Bu ücretli bir gönderidir ve haber/tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu