Kripto Para

Gucci, Sandbox’ta ‘açıklanmayan miktarda’ arazi satın aldı; burada başka kim var

Emlak piyasasının hızla arttığı bir sır değil, ancak COVID-19 pandemisi az bilinen bir arazi acelesini daha da körükledi. Gerçekten de, bazı yatırımcılar araziler için milyonlar ödüyor – New York veya Beverly Hills’de değil. Aslında, araziler fiziksel olarak burada, Dünya’da mevcut değil.

Bunun yerine, arazi çevrimiçi olarak, teknoloji uzmanlarının metaverse adını verdiği bir dizi sanal dünyada bulunur. Böyle bir sıcak meta veri deposu dünyası, blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir meta veri deposu olan The Sandbox’tır.

Gucci metaverse girer

Tasarımcı giyim markası Gucci, bu alana damgasını vuran en son ürün. Vogue Business’ın 9 Şubat tarihli raporuna göre,

“Gucci, Gen Z odaklı platformu Gucci Vault için meta veri tabanındaki varlığını genişletirken, dijital emlak platformu The Sandbox’ta kendi sanal dünyasını başlatacak.”

Açıklanmayan miktarda arazi satın alan Gucci tasarımcıları tarafından yaratılan metaverse moda ürünleri insanların satın alması için hazır olacaktı. Moda odaklı metaverse alanına ek olarak, Sandbox oyuncularının oyunun sanal gerçekliğinde satın almaları ve giymeleri için moda öğeleri içerecek.

The Sandbox’a göre yukarıda bahsedilen alan, çocukluk anılarından ilham aldı. ‘Gucci Labirenti’ olarak adlandırıldı.

“Modanın geleceği ve metaverse hakkında konuşmaları teşvik edecek.”

Gucci kasası, NFT’ler ve Discord sunucusu da dahil olmak üzere Gucci’nin metaverse ile ilgili projeleri ile uyumludur.

Lüks marka iki şirketle ortaklık kurmuştu. Roblox geliştiricileri Aralık 2020’de resmi bir giyim koleksiyonu yayınlamak için. Ayrıca Roblox’ta “Gucci Garden Experience” adlı sanal bir alan yarattı. Özellikle, Roblox ürünlerinin bir kısmı, gerçek Gucci çantalarıyla karşılaştırılabilir fiyatlarla, binlerce dolara yeniden satıldı ve yeniden satıldı.

Başka kim?

Çeşitli sektörlerden farklı oyuncular aynı ilgiyi sergilediler. 4 büyük danışmanlık firmasından biri olan PriceWaterCoopers (PwC) Hong Kong, bu yıl 4 Ocak’ta sanal arazi satın aldı. Nike, McDonalds da bu vagona atladı.

2021’de yaklaşık 16.000 kişi yeni bir blockchain bağlantılı video oyununda sanal araziler satın aldı. ‘SAND’ kripto para biriminin geçen yıl %9,000’den fazla artmasının nedenlerinden biri de budur.

Bununla birlikte, basın zamanında, amiral gemisi tokeninin %1 düzeltme ile 4,60 dolar civarında işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu