Kripto Para

İşte Ethereum’un 1.53 milyon yeni adres oranının arkasındaki büyük resim

Ethereum’un fiyatı, bir hafta sonu düşüşünden sonra Salı günü 3.000 doların üzerine çıktı. Bu, bu seviyenin altında uzun bir ticaret döneminden sonra geldi.

Aslında 2021, dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi için tesadüfi bir yıldı ve ETH 12 ayda dört kat değer artışı gördü.

2022’de trendi devam ettirin

ETH 3.120 dolar direncini kırdı ve yazının yazıldığı sırada 3.196 dolarlık yeni bir yüksek seviyede işlem gördü. Aynı zamanda, dünya çapındaki farklı kurumlardan muazzam bir çekiş veya daha doğrusu benimsendi. Takiben bakiyesi olan adres sayısı bu dönüm noktasına biraz ışık tutabilir.

Blockchain analitik firması IntoTheBlock paylaştı bulgular Son zamanlarda altcoin’de. Ethereum’un ağı, 2021’de sıfırdan büyük bir bakiyeyle 18.36 milyon adres kazandı. Bu, ayda 1.53 milyon yeni adres büyüme oranına işaret etti.

Kaynak: IntoTheBlock

Bakiyeli adreslerin sayısı kesin bir sahip sayısı sağlamazken (Birçok kullanıcının 1’den fazla adresi olabileceğinden), ağ büyümesi için bir vekil görevi görür.

şiddetli rekabet

Şimdi, yukarıda bahsedilen metrik, Ethereum için son derece yükseliş eğilimi gösteriyor. Ancak ETH’nin fiyatı bu büyüme ile doğru orantılı değil.

1k + Coin tutan Adreslerin sayısı 2021’in başından bu yana azaldı. Aslında, zincir içi analitik firması Glassnode rapor edildi 13 Şubat’ta balina cüzdanları 4 yılın en düşük seviyesi olan 6.226’ya ulaştı.

Buna rağmen, Ethereum’daki günlük ortalama işlem miktarı, herhangi bir yukarı yönlü yörünge olmaksızın sabit kaldı. Basın zamanında, 1,2 milyon civarındaydı. Aynısı, Aralık ortasından bu yana aşağı yukarı bu seviyeyi koruyor.

Kaynak: Ycharts

Bu durgun yaklaşımın nedenlerinden biri benzin fiyatlarındaki eşi benzeri görülmemiş artış olabilir. Birçok kullanıcı, Ethereum’la aynı amaca hizmet eden başka alternatifler arıyor olabilir.

Ethereum’un üzerine inşa edilmiş bir Katman 2 çözümü olan Polygon, bu açıktan önemli ölçüde kazanç sağladı. Projelerin, işlem ayrıntılarını Ethereum blok zincirine yüklerken, işlemlerinin gerçek etini blok zincirinden çekmesine izin verdi.

Ortalama Ethereum’un günlük işlem hacminin iki katından fazladır. Yazma sırasında, günde 3 milyondan fazla işlem içeriyordu. Ayrıca, bu yıl 29 Ocak’ta 7.000’den fazla merkezi olmayan uygulama vardı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu