Kripto Para

İşte Solana’nın piyasa boğaları için yapılacaklar rehberi

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Yakın tarihli bir araştırmaya göre Solana, işlem hızı açısından daha hızlı ağ olarak ortaya çıktı. Aksine, benzersiz günlük aktif imzalayanların Ocak ayından bu yana düştüğünün de bir ifadesidir.

Grafiklerde, Bitcoin son aylarda büyük bir düşüş gördü ve Ethereum da öyle. Solana, geçen yıl Ekim ayına kadar geçen aylarda sert ralli yapan büyük sermayeli madeni paralardan biriydi. Ancak 260 dolara yakın yüksek seviyelere ulaştığından beri Solana piyasada değer kaybediyor.

SOL- 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de SOL / USDT

Düşüş trendi grafiklerde görülebilir ve SOL 260 doları geçemediğinde başlatıldı, bunun yerine günlük bir seansı o zamanki destek seviyesinin 188 doların altında kapattı. Daha sonra listelerde daha düşük bir zirve kaydetti.

Şubat ayının başlarındaki ralli sırasında fiyat 116 dolarlık direnci aşmaya çalıştı. Satıcılar onu düşürmeye zorlamadan önce sadece 120 dolara ulaşabildi. O zamandan beri, 83 dolarlık destek seviyesi zaten iki kez test edildi.

Ocak ayından bu yana, 83 dolar seviyesinin her testi, art arda daha küçük yüzde kazanımlarının sıçramalarıyla sonuçlandı. Bir seviyenin tekrar tekrar test edilmesi, seviyeyi daha da zayıflatır ve art arda gelen sıçramalar daha zayıf olduğu için yukarıda bahsedilen seviye bunu yapıyor gibi görünmektedir.

83$-70$ talep alanının (camgöbeği kutusu) altında 58$ ve 41$ destek seviyeleri yer alıyor. SOL önümüzdeki aylarda bu derinliklere inebilir mi? Bu göz ardı edilemeyecek bir olasılıktır. Düşüş piyasası yapısını kırmak için SOL, bir seansı en son en düşük seviyesi olan 107$’ın üzerinde kapatmak zorunda.

Akılcı

Solana: Boğalar 81 dolarda son bir duruş sergileyecek ancak satıcılar savunmayı zorlayabilir

Kaynak: TradingView’de SOL / USDT

Göstergeler henüz böyle bir tersine dönüş belirtileri göstermedi. RSI, Kasım ortasından beri geçerli olan nötr 50’yi geçmek için mücadele etti. OBV de o zamandan beri düşüşte.

Buradaki çıkarım, satış hacminin satın alma hacminden daha yüksek olduğudur. Bu fiyat çizelgeleri ile uyumlu görünüyordu. RSI ayrıca, piyasa yapısı kırılmadığı sürece düşüş momentumunun önümüzdeki haftalarda devam edebileceğini gösterdi.

Yönlü Hareket Endeksi, 20 işaretinin üzerinde hem ADX (sarı) hem de -DI (kırmızı) değerine sahipti. Bu, devam eden güçlü bir düşüş eğilimini vurguladı.

Çözüm

SOL’nin yukarı yönlü bir hareket olasılığını sunması için 107 dolar seviyesinin kırılması ve ardından daha yüksek bir düşük olması gerekiyor. 81 dolar dirence çevrilirse, fiyat uzun vadeli destek 58 dolarla çok daha güneye gidebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu