Kripto Para

Polkadot’un toparlanması neden bu metriğin üç ayın en yüksek seviyesine bağlı olabilir?

Polkadot ve parachainleri, DeFi alanında kendileri için kümülatif olarak 1,31 milyar dolarlık bir niş yarattılar.

Ve yatırımcıların bu parachainlere verdiği tepkiye bakıldığında, onların açık artırmaları Polkadot’u fiyat düşüşünden çekmede önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor.

Bir kez gitmek, iki kez gitmek ve…

Parachain müzayedelerinin ikinci turunda altıncı parachain kazananı olan Efinity’nin 11 Mart’ta Enjin’e katılması planlanıyor.

Hala üç gün kala, Polkadot şimdiden bir miktar yükseliş sergiliyor. Öyle olsa bile, daha geniş pazar hala korku içindeyken, fiyatlar da bir süreliğine az çok konsolide oldu.

Geliştirme açısından, Polkadot 2 gün içinde sona eren ve görünüşe göre Nodle tarafından kazanılacak olan bir sonraki parachain müzayedesine bakıyor.

Kitle kaynaklı, merkezi olmayan bir IoT (Nesnelerin İnterneti) ağı olarak tanımlanan Nodle, işletmelerin ve akıllı şehirlerin IoT cihazlarını İnternet’e bağlamasına izin vermek için milyonlarca akıllı telefon ve yönlendirici aracılığıyla Bluetooth Low Energy’den (BLE) yararlanmayı amaçlıyor.

Seçmenler, lehinde yoğun bir desteğe yol açan bu projenin olası sonuçlarını beğenmiş görünüyor. En yakın rakibi zincirler arası para piyasası Dengesiydi.

Sonuç olarak, Nodle bir sonraki müzayedeyi 11 Mart’a kadar kazanmak istiyor ve DOT fiyatları şimdiden iyileşiyor gibi görünüyor. Örneğin, Squeeze Momentum Indicator, iki haftadan uzun bir süre sonra ilk yeşil çubuğu görüntüledi.

Ayrıca, ADX’in 25.0’ın üzerine çıkmasıyla birlikte, trendin bir yükseliş trendine dönüşmesi koşuluyla aktif trend daha fazla güç görebilir.

Polkadot fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Aslında, yatırımcıların hissiyatı Aralık ayındaki çöküşten bu yana en iyi seviyede olduğundan, yalnızca pozitif fiyat göstergelerinin ötesinde gerçek bir toparlanma olasılığı var.

Aynı durum pozitife döner dönmez ralli/iyileşme olasılığı daha da güçlenecektir.

Polkadot yatırımcılarının duyarlılığı | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Ancak, yatırımcıları geri çekmek için Polkadot’un biraz sürdürülebilirlik göstermesi gerekecek. Şu anda, Polkadot’un piyasa değeri 1.0’ın altındaki düşüş bölgesinin altında kaldı. Ayrıca, yatırımların getirileri kabul edilemeyecek kadar negatiftir.

Dolayısıyla, bu bir kez değiştiğinde, Polkadot fiyat çizelgelerinde çok daha iyi bir konumda olabilir.

Polkadot yatırım getirisi | Kaynak: Coinmetrics – AMBCrypto

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu