Akademi

İsviçre Şehri Bitcoin’i ‘De Facto Yasal İhale’ Yapıyor

Lugano, hareketin bölgenin “Avrupa blok zincirinin benimsenmesi için önemli bir merkez” olmasını sağlamak ve yerel topluluklar için zorlayıcı kullanım durumlarının kilidini açmak için tasarlandığını söyledi.

İsviçre’deki bir şehir, Tether stabilcoin ve kendi yerel jetonunun yanı sıra Bitcoin’i “fiili” yasal ihaleye çıkardığını duyurdu.

Lugano, hareketin bölgenin “Avrupa blok zincirinin benimsenmesi için önemli bir merkez” olmasını sağlamak ve yerel topluluklar için zorlayıcı kullanım durumlarının kilidini açmak için tasarlandığını söyledi.

Önerilen önlemler arasında, vatandaşların ve şirketlerin vergi faturalarını kriptoda ödemelerine ve günlük mal ve hizmetleri satın almalarına izin verilmesi yer alıyor.

Sonraki adımlar, yerel işletmelerin kripto işlemlerini kabul etmek için gerekli altyapıya sahip olmasını sağlamayı içerir – satın alma noktasında fiat para birimlerine dönüştürülen fonlarla.

Lugano ve Tether arasındaki mutabakat anlaşmasının bir sonucu olarak, “blok zinciri tabanlı başlangıç ​​şirketlerini finanse etmeye yardımcı olmak için” milyonlarca dolarlık bir fon ve öğrencileri bu teknolojinin nasıl olduğu konusunda eğitmeye yardımcı olacak 500 burs da dahil olmak üzere bir dizi girişim gerçekleştirilecek. İşler.

Lugano ayrıca “Bitcoin madenciliğine güç sağlamak için doğal kaynaklar ve çevre dostu alternatifler” kullanmayı da planlıyor – büyük olasılıkla Proof-of-Work blok zincirlerinin iklim üzerindeki etkisinden endişe duyan eleştirmenleri savuşturmak amacıyla.

Lugano’nun belediye başkanı Michele Foletti, şehrin halihazırda bir dijital frangı ve sadakat planlarına modern bir yaklaşım sunan bir jetonu nasıl benimsediği göz önüne alındığında, bunun mantıklı bir sonraki adım olduğunu söyledi. Ekledi:

“Bu teknolojiye, teknolojiyi ölçeklendirme potansiyeline ve Tether ile entegre işbirliğimizin daha iyi ve daha açık, şeffaf ve akıllı bir şehir inşa edeceğine kuvvetle inanıyoruz.”

Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, Lugano’nun küresel seçenek için bir plan sunma potansiyeline sahip olduğunu ekledi ve şunları söyledi:

“Lugano, yenilikçiler ve geleceğe dönük düşünürlerle dolu canlı bir şehir. Dünyanın en büyük sabit parası olarak, her boyutta ve ölçekte işletmenin yerel vatandaşların yaşam kalitesini iyileştirmek için blok zinciri platformlarından yararlanabileceği bir gelecek öngörüyoruz. sürdürülebilir, şeffaf ve güvenilir finansal ve günlük hizmetler.”

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu