Akademi

Jack Dorsey, Facebook’un Diem ile ‘Zaman Kaybediyor’

Bir BTC meraklısı olan eski Twitter CEO’su, sosyal ağın başarısız deneyinden dersler alması gerektiğini ve şimdi Bitcoin’e odaklanması gerektiğini söyledi.

Jack Dorsey, Facebook’un Diem dijital para birimini piyasaya sürmeye çalışarak “çok zaman kaybettiğini” ve bunun yerine Bitcoin’e odaklanması gerektiğini söyledi.

Bir BTC meraklısı olan eski Twitter CEO’su, sosyal ağın başarısız deneyinden dersler alması ve halihazırda var olan altyapıya odaklanmayı düşünmesi gerektiğini söyledi:

“Bu iki veya üç yıl, Bitcoin’i dünya çapında daha fazla insan için daha erişilebilir hale getirmek için harcanabilirdi, bu da Messenger ürünlerine, Instagram ve WhatsApp’a fayda sağlayacaktır. Şu anda bu açık ağımız var.”

Dorsey, Bitcoin ağının şu anda herkes tarafından erişilebilir olmadığını ve dikkatlerin bunu daha kolay, daha hızlı ve daha ulaşılabilir hale getirmeye odaklanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Twitter’da geçirdiği süre boyunca Dorsey, bir dizi kripto dostu özelliğin tanıtılmasında etkili oldu. Kullanıcılar artık favori hesaplarına ipuçları şeklinde BTC gönderebilir ve NFT avatarları için destek açıklandı. Ayrılmasına rağmen, mikro blog sitesi, dijital varlıkların geleceğinin büyük bir parçası olduğunu savunuyor.

Dorsey şimdi çabalarını eskiden Square olarak bilinen Block üzerinde yoğunlaştırıyor. Şirketin ürünleri arasında, tüketicilerin BTC satın almasına izin veren bir borsa olan Cash App yer alıyor ve şimdi, meraklıların evde kullanabilecekleri ekipman satın almalarını kolaylaştıran bir “açık Bitcoin madencilik sistemi” kurmayı planlıyor.

MicroStrategy CEO’su tarafından düzenlenen ve işletmelere kripto para birimini bilançolarına eklemenin nasıl faydalı olabileceğini göstermeyi amaçlayan bir etkinlik olan Şirketler için Bitcoin canlı akışı sırasında Michael Saylor ile konuşuyordu.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Dorsey’in eleştirisi, Diem Derneği’nin fikri mülkiyetini Silvergate’e sattığının doğrulanmasının ardından geldi. 200 milyon dolar.

2019’da piyasaya sürüldüğünde başlangıçta Libra olarak bilinen Diem, Facebook’un Instagram ve WhatsApp’ı da içeren hizmet paketinde kullanılabilecek dijital bir para birimi olarak tasarlandı.

Ancak, en başından beri düzenleyicilerden sert bir geri dönüşle karşı karşıya kaldı – birçoğu, şimdi Meta olarak bilinen Facebook’a, bir dizi skandalın ardından milyarlarca insan tarafından kullanılan özel bir para birimini işletme konusunda güvenilip güvenilemeyeceği konusunda endişeliydi.

Bunun yerine Meta, Novi dijital cüzdanını geliştirmeye devam ediyor ve ödemeleri kolaylaştırmak için farklı bir dijital varlık olan Paxos Doları kullanılıyor. Şu anda WhatsApp da dahil olmak üzere ABD ve Guatemala’da sınırlı sayıda kullanıcı için denemeler yapılıyor.

Silvergate’e satışı duyuran Diem Association, ekibinin tüketicilere ve işletmelere önemli faydalar sağlama arzusuyla motive olan “kararlılık ve azim” ile vizyonunu sürdürdüğünü ve şu anda yetersiz hizmet alan veya tamamen dışlananlar için bir ödeme çözümü olduğunu söyledi. geleneksel finansal sistemden.”

Derneğin CEO’su Stuart Levey, projenin isimsiz yaptırımları yasaklayarak düzenleyicilere uymayı amaçladığını söyledi ve hatta üst düzey bir düzenleyicinin Diem’i “ABD hükümetinin gördüğü en iyi tasarlanmış stabilcoin projesi” olarak tanımladığını iddia etti. Levy ekledi:

“Ağın tasarımı hakkında bize olumlu önemli geri bildirimler vermemize rağmen, yine de federal düzenleyicilerle yaptığımız diyalogdan projenin ilerleyemeyeceğini açıkça gördük.”

Levey, Silvergate’in şimdi Diem’in vizyonunu ileriye götüreceğini umuyor – ve gerçekten de analistler, satın almanın şirket için faydalı olabileceğine inanıyor, çünkü kendi stabilcoin’ini kuruyor ve potansiyel olarak gelişimini hızlandırıyor.

Bir madeni paranın bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu