Kripto Para

Kanada: Hükümet Özgürlük Konvoyuna bağışları dondurduğu için Bitcoin’de yaklaşık 1 milyon dolar toplandı

Dünyanın dört bir yanındaki geleneksel bağış toplama platformları, bir amaca yardımcı olmak için milyonlarca ve milyonlarca fon topladı. Bu, nedene bağlı olarak her iki yöne de gidebilir. Kanada’daki davayı ele alalım. Zorunlu aşı önlemlerine karşı sürmekte olan kamyoncuların protestoları bu yılın Ocak ayından bu yana şiddetlendi.

Binlerce insanın trafiği tıkaması ve ABD-Kanada sınırını engellemesiyle gösteri hızla büyüdü. Kanada hükümeti (amaçlarını körüklemek için kullanılan) fonların geleneksel bir bağış toplama platformu aracılığıyla protestoculara ulaşmasını engellemişti.

10 Şubat’ta Ontario hükümeti, bir bağış toplama platformu olan GiveSendGo aracılığıyla kamyon şoförü konvoyuna yapılan tüm bağışları dondurdu. Aslında, ünlü bir TV kişiliği olan Andrew Lawton’a göre, yukarıda bahsedilen platformu kullanarak işlem yapmak bir suçtu.

GoFundMe geçen hafta 10 milyon dolarlık bağışı dondurduğu için kamyoncuların fonlara erişimi engellendi. En son blok, yukarıda belirtilen tweet’te vurgulandı. Raporlara göre “Özgürlük Konvoyu 2022” 8,4 milyon dolar ve “Adopt-a-Trucker” 686.000 dolar topladı.

Bitcoin’i girin

İzlenebilir olmayan yapısı göz önüne alındığında burada bir şey göze çarpıyor. Kripto para birimleri veya tam olarak Bitcoin. Twitter’daki birçok kişi kral paraya destek verdi. Post Millennial yazarı Ian Miles Cheong seslendirildi Bir tweet’te BTC desteği,

Başka bir iplik, amiral gemisi madeni para için aynı desteği tekrarladı. o okuman “Bu Bitcoin için iyi.”

Bu motivasyondan ilham alan bir grup destekçi, HonkHonk Hodl organizasyon, özellikle konvoyun Bitcoin’de para toplamasına yardımcı olmak için. Yazma sırasında, grup hedeflerini yükseltti ve hatta aştı.

Ama neden Bitcoin? BTC’yi bağış aracı olarak kullanmak farklı avantajlar sağlar. Bitcoin ödeme işlemcisi OpenNode’a göre, Bitcoin’in faydalarından biri de sansür direnciydi. Şunları ekledi:

“Bitcoin’i kimin kullanıp kullanamayacağını belirleyen herhangi bir merkezi otorite olmadan, geleneksel ödeme yöntemlerinin dışında kalan birçok kişi ve kuruluş için tercih edilen para birimi olduğu kanıtlandı.”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu