Kripto Para

Tennessee milletvekili, devletin kripto, blockchain ve NFT’lere yatırım yapmasına izin vermek için House’u hareket ettirdi

Kripto para endüstrisinin benimsenmesi hızlandı. Ana akıma akıyor ve birkaç Amerikalı politikacı trende atlıyor gibi görünüyor. Eyaletini bir blok zinciri inovasyon merkezi olarak konumlandırmak amacıyla, bir Tennessee milletvekili, eyaletlerin yetki alanlarının varlık sınıfına yatırım yapmasına izin verebilecek birden fazla fatura önerdi.

Tennessee House Bill 2644 aracılığıyla, Demokratik Eyalet Temsilcisi Jason Powell, mevcut eyalet kodunu değiştirerek ilçeler, eyalet ve belediyelerin fazla fonlarla yapması için yetkili yatırımlar listesine kripto para birimi, NFT’ler ve blok zincirinin eklenmesini önerdi. Tasarı, House Finance, Ways and Means Alt Komitesi tarafından tartışılıyor.

Powell, blockchain ile ilgili başka bir yasa tasarısı olan Tennessee House Bill 2643’ü tanıttı. Bu yasa, eyaleti “kripto para birimi ve blockchain için en ileri görüşlü ve iş yanlısı devlet haline getirmeye ve pozitif bir ekonomiyi teşvik etmeye yardımcı olacak bir çalışma komitesi oluşturmayı amaçlıyordu. blockchain ve kripto para birimi için ortam. ”

Kabul edilirse, bu yasa tasarısı, kripto para birimleri ve federal menkul kıymetler yasaları hakkında bilgi sahibi üyelerle birlikte eyaletin ticaret ve sigorta komisyoncusunun çalışma komitesinin başkanı olarak atanmasını kolaylaştıracak. Ayrıca, komitenin görevlerinin ülke genelindeki kripto verilerini gözden geçirmeyi içereceğini belirtti. Ayrıca, mevcut mevzuatla birlikte blockchain ve NFT kullanım durumlarını incelemek. Ayrıca, eyalette blok zinciri ve kripto para birimlerinin büyümesini teşvik etmek için nasıl değiştirilebileceği.

Powell, sektöre desteğini açıkça dile getiren Tennessee’li ilk lider değil. Jackson Belediye Başkanı Scott Conger de desteğini geçmişte defalarca genişletti. Vergilerin kripto para birimleri aracılığıyla ödenmesini önermenin yanı sıra, devlet çalışanlarına maaş çeklerini kripto para birimlerine dönüştürme seçeneği de verdi.

Yakın geçmişte birden fazla belediye başkanı aynı isteği dile getirdiğinden, kripto maaş çeklerinin eğilimi Tennessee ile sınırlı değil. New York şehrinin yeni belediye başkanı Eric Adams, geçen ay kriptodaki ilk maaşını Coinbase’in Doğrudan Para Yatırma yoluyla aldığında ve aynı zamanda NYCCoin’i oluşturduğunda manşetlere çıktı. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez de aynı şeyi yaptı ve kârını vatandaşlara Bitcoin temettüleriyle dağıtmayı vaat ettiği MiamiCoin’i yarattı.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu