Kripto Para

Kâr arayan SOL yatırımcıları bu seviyeden pazara girebilir

Önceki makalede beklendiği gibi, Solana (SOL), kendisini oradan almadan önce beş aylık destek trend çizgisine doğru azalan bir kanalda satış çılgınlığını sürdürdü.

SOL, yazı yazılırken çok önemli bir değer alanına yaklaştı. Modelin ve 20 EMA’nın (kırmızı) üzerindeki herhangi bir kapanış, SOL’yi 50 EMA’sının (camgöbeği) yakınında 105-110 dolar aralığında olası bir test için konumlandıracaktır. 85 doları savunmak, mevcut trendde bir değişiklik yaratmak ve daha fazla düşüşü önlemek için hayati önem taşıyor. Basın zamanında, SOL 90.2235 dolardan işlem gördü.

SOL Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, SOL / USD

Son düşüş aşaması, son üç ayda iki düşüş bayrağı oluştururken hayati fiyat noktalarını delip geçtiği için %71 gibi büyük bir geri çekilme gördü. Sonuç olarak, fiyat hareketi 200 EMA’sının (sarı) altına düştü. Böylece, uzun vadeli bir düşüş trendinin muhtemel bir başlangıcını ortaya koyuyor. Üstüne üstlük, SOL 24 Şubat’ta altı ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Bu aşamada, kısa vadeli EMA’lar 200 EMA’nın altına düştü. Ayrıca, mevcut kayıplardan sonra 20 ile 50 EMA arasındaki mesafe neredeyse aşırı gerildi. Bu nedenle, bu çizgiler arasındaki mesafe azaldıkça önümüzdeki günlerde potansiyel bir yükseliş dönüşü düşünülebilir.

Ayrıca, son beş gün içinde SOl, altı aylık desteğine 85 dolar seviyesinde yaklaşırken düşük fiyatları güçlü bir şekilde reddetti. Buna göre, yükseliş niyetlerini yeniden teyit eden bir yükseliş pin çubuğuna tanık oldu.

Aşağı kanalın üst trend çizgisinin üzerinde bir kapanış, bir satın alma pozisyonuna girmek için güçlü bir tetik noktası olurken, SOL olası bir geri çekilmeden önce 105 dolar işaretini test etmeyi düşünebilir. Boğalar azalırsa, yukarıda belirtilen seviyelere dokunmadan önce beş aylık desteğin (kesikli, sarı) dinlenmesi yatırımcıları / tüccarları şaşırtmamalıdır.

Akılcı

Kaynak: TradingView, SOL / USD

RSI’nin desenli kırılması, boğalar için bir toparlanma penceresi açabilecek bir orta hat testinden önce 46-noktada direnç bulabilir. Boğaların, 20 EMA’daki uzun vadeli direncini nihayet devirmek için bu momentumdan yararlanmaları gerekiyor.

Ayrıca, MACD histogramı sıkı bir aşamadaydı ve önümüzdeki günlerde büyük olasılıkla geçici bir duruş sergileyecekti. Çizgileri yükseliş eğilimi gösterse de, güçlü bir pozisyonu yeniden teyit etmek için orta hatta yaklaşmaları gerekiyordu.

Çözüm

Alıcıların 85 dolarlık desteğe adım atma istekliliğine bakıldığında güçlü bir izdiham gözlemleniyor. 94 doların üzerindeki herhangi bir kapanış, 105 doların yeniden dinlenme olasılıklarını aydınlatacaktır.

Ayrıca, Bitcoin’in daha geniş duyarlılık hareketinin etkisini düşünmek de karlı bir hamle yapmak için hayati olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu