Kripto Para

Kayıpları azaltmaya kararlı AVAX yatırımcıları için yükseliş ve düşüş planı

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bir madeni paraya yatırım yapmanın arkasındaki temel sebep kar elde etmektir. Düşüşü satın almak ve yüksekten satmak, kripto alanında en uygun yatırım stratejisi olur. Ancak, Amerikalı milyarder yatırımcı Charlie Munger’ın bir keresinde dediği gibi, “Büyük para alım satımda değil, beklemede.”

Belki de AVAX yatırımcılarının şu anda yapabilecekleri tam olarak budur.

AVAX, piyasa değeri açısından ilk on kripto pozisyonuna girdi. Belirteç 17 Şubat’tan sonra kayıp kaydederken, altcoin rakipleri için çıtayı yükseltiyor.

AVAX’ı farklı kılan nedir?

Avalanche’ın hızı, düşük ücretleri ve EVM uyumluluğu, onu Ethereum’a popüler bir alternatif haline getirdi. Hatta gaz ücretlerinden rahatsız olan çok sayıda kullanıcıyı kendine çekmiştir. Avalanche ağı 2021 boyunca bir dizi yükseltme ve ortaklık duyurdu. Sonuçlar fiyat hareketinde açıkça görüldü.

Burada, Binance ve Coinbase’in doğrudan C-Chain’den ve C-Chain’e para çekme ve para yatırma işlemlerini desteklemeye başladığını belirtmek gerekir. Bu, Avalanche’ı ortalama kripto sahipleri için çok erişilebilir hale getirdi. Ayrıca ağa, bu destekten yoksun ve sürekli köprüleme gerektiren EVM uyumlu akıllı sözleşmeli kripto para birimlerine göre büyük bir avantaj sağladı.

Bu olumlu faktörler, madeni para için yükseliş anlatımına katkıda bulunuyor. Ancak, yakın vadeli fiyat performansı endişe verici.

AVAX, Şubat ayının ilk haftasından bu yana 75.77$ ile 98.01$ aralığında işlem görüyor. Orta seviye 85,92 dolarda kaldı. 14 Şubat satışlarının ardından kripto para, 98 dolarda bir aylık direncine ulaşmak için fırladı. Ancak o zamandan beri düşüş trendinde. Son üç gündür satış baskısı hakim. Yazının yazıldığı sırada AVAX 79,64 dolardan el değiştiriyordu.

Boğalar kuvvet uygularsa, token orta menzilde dirençle karşılaşacaktır. Özellikle, düşük-yüksek formasyonlar tokeni destek olarak 75.77 doları test etmeye zorlayabilir. Kısa satıcılar güneye doğru bir gezintiye çıkabilirler. Yazma sırasında, RSI sağlam bir toparlanma belirtisi olmadan 35 işaretinde kaldı. MACD de satıcıları tercih etti.

Kaynak: TradingView, AVAX / USD

Yükseliş ve düşüş planı mı?

Piyasa, açığa çıkmak isteyen yatırımcılara karşı çarpık görünüyordu. Ancak, makro ölçekte, uzun pozisyon alan yatırımcılar için geniş bir fırsat ortaya çıkıyor. Birçok kişi farklı bir görüşe sahip olsa da, kripto için en iyi strateji hem yükseliş hem de düşüş planına sahip olmaktır.

AVAX için yakın vadede düşüş planı umut verici görünüyor. Bununla birlikte, uzun vadede, bir yükseliş planına güvenilebilir. Son dönemdeki fiyat performansı göz önüne alındığında, yatırımcıların cari fiyat seviyesinden kar elde etmesi de önemli. 75,77 dolardan kayıpları kesmemek, onları AVAX’a yatırım yapmanın faydalarını görmeden piyasadan çıkmaya zorlayabilir. İlginç bir şekilde, dipten satın almak isteyen yatırımcılar, makro ölçekte içgüdülerine teşekkür edebilirler.

Bu açıdan, zincir içi ölçümler HODLers için oldukça yükselişte. Çığ ağında Kilitlenen Toplam Değer, 28 Ocak 2022’den sonra güçlü bir canlanma gördü.

Bu yazının yazıldığı sırada Avalanche’ın 500’den fazla dapp’i vardı ve DeFi protokolleri şu anda TVL’de 10.7 milyar doların üzerinde tutuyor.

Kaynak: Defillama

C-Chain aktivitesine bakıldığında, günlük işlem sayısının son zamanlarda 14 Şubat’ta düşüş gösterdiği anlaşılabilir. Ancak, iki gün içinde kısa bir yükseliş gördü.

Uzaklaştırıldığında, işlem sayılarına göre bir yükseliş eğilimi görülebilir. Böylece, yatırımcıların Avalanche ağında kar elde etmek için daha fazla fırsat gözlemlediklerini ima ediyor.

Kaynak: avax.network

Ayrıca, aylık aktif adresler de istikrarlı bir şekilde büyüyor. Şu anda aktif adres sayısı Ekim 2021’dekinden fazla.

Kaynak: avax.network

DeFi’nin büyümesiyle birlikte, pazar gücünün devam etmesi halinde AVAX’ın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 146.22 doları kırması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu