Kripto Para

Kısa ticaret yapmak ya da yapmamak – MANA sahipleri için en iyi hareket tarzı …

Geçmişteki performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir. Ancak MANA bu efsaneyi çökertmiş görünüyor. Tüm kripto piyasası, Kasım ayı kazanımlarını geride bıraktı. Merakla, altcoinler BTC’nin aşağı yönlü yolculuğunu takip etti. Ancak öne çıkan bir madeni para MANA idi.

Nasıl yani?

Ayılar baskı uygulasa da, madeni para 2,66 dolarlık uzun vadeli desteğini sürdürdü. Bununla birlikte, 20 Ocak’tan sonra, madeni paranın 12 aylık 1.82 dolarlık desteğini vurmak için düştüğü önemli bir satış oldu. İlginç bir şekilde, Ethereum destekli token o zamandan beri yükseliş trendinde.

9 Şubat’tan sonra kripto paranın yatırımcılara kısa pozisyona girmeleri için birçok fırsat verdiği belirtilmelidir. Ve avı tanımlayanlar bundan oldukça kâr elde ettiler. Ancak şimdilik kripto para satıcılara veda etti. Makro bir bakış açısıyla, MANA talep bölgesine girdi ve yatırımcılar burada uzun bir pozisyona girmek için rasyonelleşebilirler.

RSI bu hipotezi kısmen destekliyor gibi görünüyor. 40 işaretine yerleştirilen RSI, konsolidasyon belirtileri gösterdi. Ancak yakında yukarı yönlü bir hareket beklenebilir. Zamanın bu noktasında, trend göstergesi dikkate alınması gereken büyük bir alarm olacaktır. Haritalarda, güneye doğru bir yolculuk için hazır görünüyordu. Bu kesinlikle MANA sahipleri için bir endişe alanı olarak hareket edecektir. Peki, bu durumda, uzun sürmeyi düşünmek gerekir mi?

Kaynak: TradingView, MANA / USD

Metriklere bir göz atalım

MANA için yapılan büyük işlemlerin sayısında Kasım 2021’den sonra herhangi bir artış görülmedi. Bu, piyasadaki eğilimi tam olarak göstermiyor. Ancak, 25 Kasım’dan önce büyük miktarda token satın alan yatırımcıların elinde tuttuğunu ortaya koyuyor.

Kaynak: IntoTheBlock

Aslında, balinalar MANA için HODLers sahnesine hükmediyor. Neredeyse 1,29 milyar değerinde MANA balinalarla birlikte. Ve çok şükür onların ucundan herhangi bir hareket olmadı. Ayrıca MANA için yatırımcı hacminin %29,43 seviyesinde olduğu da not edilmelidir. Tüm bunlar, bir makro çerçevede madeni para için bir yükseliş görünümüne işaret ediyor.

Kaynak: IntoTheBlock

Özellikle, BTC ile korelasyon iki aydır durgun. 3 Aralık 2021’den sonra ani bir yükseliş görmesine rağmen, MANA zeminini korudu. Yazma sırasında, MANA’nın BTC ile korelasyonu 0.92 idi.

Kaynak: IntoTheBlock

Eh, zincir üzerindeki işaretler yakın vadede boğaları desteklese de, MANA’ya yatırım yapmadan önce portföyünüzün risk-ödül oranını düşünmek en iyisidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu