Kripto Para

Bu, XRP’nin kritik 1 $ işaretine ulaşacağı zamandır.

XRP, dokuz aylık direncini 1,3 dolar seviyesine çektikten sonra günlük grafiğinde aşağı kanalda (beyaz) dik bir şekilde tersine döndü. Bu düşüşle birlikte 200 EMA’yı (camgöbeği) desteğinden anında dirence çevirirken EMA şeritlerinin altına düştü.

0,87 dolar direncinin ve 200 EMA’nın üzerinde ikna edici bir kapanış, uzun vadeli düşüş eğiliminin tersine döndüğünü teyit edecektir. Ve bununla birlikte, alt 1 $ işaretine dokunma olasılığı. Basın zamanında, XRP son 24 saatte %8,2 artışla 0,8321 dolardan işlem gördü.

XRP Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, XRP / USDT

Alt kanal arasında alçalırken, alt seviye 22 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesine düşerken (10 Kasım’dan itibaren) yaklaşık %60 geri çekildi.

Sonuç olarak, fiyat hareketi tüm EMA şeritlerinin altına düştü ve düşüş eğilimini onayladı. Ancak XRP, yalnızca son 11 gün içinde %41,82’lik bir yatırım getirisi kaydetti. Böylece, kalıptan çıkmak ve çok önemli 0,87 dolarlık direnci yeniden test etmek. Bu seviye aynı zamanda 200 EMA ile çakıştı.

Şimdi, 20 EMA 25-30-35 EMA’nın üzerine atlarken, EMA şeritleri bir yükseliş dönüşü yapmaya çalıştı. XRP, Temmuz 2021’de benzer bir yörünge gördü, burada bir aşağı kanal kırılması, fiyat keşfine girmeden önce 200 EMA’yı birkaç kez test etti. Tarihin tekerrür edip etmeyeceğini önümüzdeki günler gösterecek.

Boğalar, olası bir kopuşu sürdürmek için güç toplarken önümüzdeki günlerde 200 EMA’yı test etmeye baktı. 0,87 dolar seviyesinin üzerindeki herhangi bir kapanış, alt’ı boğaların uyguladığı yoğunluğa bağlı olarak 0,95 dolar işaretini ve ardından 1 dolar seviyesini test etmeye itecektir. Öte yandan, piyasa hissiyatı kötüleşirse 0,75 dolar seviyesinde test alanları bulabilir.

Akılcı

Kaynak: TradingView, XRP / USDT

RSI, şaşırtıcı kazanımlara tanık olduktan ve 63 işaretini test ederken dengenin üzerinde sallandıktan sonra kuzeye yöneldi. Bu seviyenin üzerindeki herhangi bir kapanış, 200 EMA’yı devirme şansını artıracaktır.

Ayrıca, DMI çizgileri bir yükseliş kenarı yansıttı. Ancak + DI hala kuzeye bakmadığından, düşük bir oynaklık aşaması sürpriz olmamalıdır.

Çözüm

0,87 dolar seviyesi, 1 dolara doğru olası bir fiyat toparlanmasını ateşlemek için çok önemli bir fiyat noktası olacaktır. Alıcıları destekleyen teknik göstergelerle birlikte, yükseliş eğiliminin yeniden canlanması muhtemel görünüyordu. Bunu söyledikten sonra, Bitcoin’in hareketine göz kulak olmak, yukarıdaki analizi tamamlamak için önemli olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu