Kripto Para

Koparma veya geri dönüş – BAT sonunda belirleyici bir trend için hazırlanıyor olabilir

Dört ay boyunca düşüş piyasasına acı bir şekilde katlandıktan sonra, Basic Attention Token sonunda fiyat hareketi açısından bir sonraki adımını ilan etmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.

Basic Attention Token düşüş eğilimini kırıyor

Kasım ayının sonundan bu yana, BAT bir düşüş trendi takozu içinde kaldı. Ayrıca, üst trend çizgisini sürekli olarak test ederken, bunu ihlal etmekte başarısız oldu.

Kama daraldıkça BAT, 0,621 dolarlık alt trend çizgisi desteğini test etmek zorunda kaldı. Ve şu anda, %10.28’lik bir rallinin ardından, BAT sonunda üst trendi kırıp onun üzerinde kapanmayı başarabilir.

Yatırımcılardan bir ton destek gözlemlenmediği için bunu destek olarak test edip etmeyeceği hala tartışmalı.

Temel Dikkat Simgesi fiyat eylemi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Sahiplerin holdingleri ve balinalar

Bu şaşırtıcı çünkü piyasadaki diğer altcoinlerin aksine BAT sahipleri aslında çok daha iyi durumda.

Ağdaki 423.51k adreslerin sadece %20’si kayıplarla karşı karşıya. Geriye kalan %76,6’sı kâr ediyor.

Temel Dikkat Token yatırımcıları kârda | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Ancak, son üç ayda, Basic Attention Token zincirindeki tüm işlemlerin toplam hacmi azalmaktadır. Ortalama 48.21 milyon dolardan şu anki ortalaması olan 10.44 milyon dolara düştü.

Basic Attention Token işlem hacmi | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Aslında, aktif olmayan sadece yatırımcılar değil. Toplam BAT arzının %40,17’sini kümülatif olarak elinde tutan BAT balinaları zincirdeki faaliyetlerini azalttı. Bu, genel işlem hacimlerinin, basın zamanında 391 milyon dolarlık bir zirveden sadece 6.9 milyon dolara düşmesiyle sonuçlandı.

Temel Dikkat Token balinaları işlem hacmi | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Aynı şekilde, Brave tarayıcı jetonu Brave cüzdanlarını değiştiren yatırımcılar için NFT düşürme yarışmaları düzenlediğinden, Basic Attention Token’ın sosyal stratejileri bir fiyat artışı lehine oynayabilir. Ayrıca World of Women NFT’lerini ödül olarak paylaşarak Kadınlar Günü fırsatını değerlendiriyorlar.

Bu taktikler, son birkaç gün içinde sosyal varlığı önemli ölçüde iyileştiğinden, tokene yardımcı oluyor gibi görünüyor. Aslında, hakimiyeti %0.7’ye ulaştı ve Polkadot’tan daha yükseğe tırmandı.

Basic Attention Token vs Polkadot sosyal hakimiyeti | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu