Akademi

Kripto Hack’leri Kuzey Kore için ‘Önemli Gelir’

Cuma günü, Kuzey Kore’nin yalnızca Ocak ayında dokuz balistik füze fırlattığı ortaya çıktı ve Washington bunun ülke tarihindeki en fazla balistik füze olduğunu iddia ediyor.

Bir BM raporuna göre, kripto borsalarına yapılan saldırılar artık Kuzey Kore için “önemli bir gelir kaynağı”.

Reuters haber ajansı tarafından görülen belge, gizli devletten bilgisayar korsanlarının dijital varlıklarla ilgilenen ticaret platformlarını hedef almaya devam ettiğini söylüyor.

Tahminler şunu gösteriyor: 50 milyon dolar 2020’den 2021’in ortasına kadar siber suçlular tarafından çalındı ​​ve Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki işletmeler etkilendi.

Bu rakam bile muhafazakar olabilir. Geçen ay, blockchain istihbarat firması Chainalysis, ülkenin yalnızca 2021’de kripto platformlarına yedi saldırı düzenlediğini tahmin etti. 400 milyon dolar süreç içerisinde.

Kripto, BM tarafından uygulanan zorlu ekonomik yaptırımlar nedeniyle Kim Jong Un rejimi için büyük olasılıkla önemli hale geldi – dijital varlıkların sınır ötesi doğası, bu kısıtlamaları aşmalarına izin veriyor.

Cuma günü, Kuzey Kore’nin yalnızca Ocak ayında dokuz balistik füze fırlattığı ortaya çıktı ve Washington bunun ülke tarihindeki en fazla balistik füze olduğunu iddia ediyor.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Blockchain istihbarat firmaları, Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının nasıl çalıştığına dair artan bir anlayış kazanıyor – Chainalysis, “kimlik avı cezbedicileri, kod istismarları, kötü amaçlı yazılımlar ve gelişmiş sosyal mühendisliğin” kurbanların sıcak cüzdanlarından fonları sifonlamak için kullanıldığını açıklıyor. ülke. Buradan, “örtbas etmek ve para çekmek için dikkatli bir aklama süreci” başlar.

saat %58Kuzey Kore tarafından çalınan kripto paranın büyük çoğunluğu Ether – ERC-20 jetonları ve altcoinleri temsil ediyor. %22ve kalanlar için Bitcoin muhasebesi %20.

Karıştırma hizmetleri kullanılır ve çalınan kripto paraların büyük çoğunluğu Bitcoin’e dönüştürülür ve “Asya merkezli kripto-fiat borsalarındaki mevduat adreslerine gönderilir”.

Chainalysis de diyor ki 170 milyon dolar Çalınan fonların değeri el değmeden ve aklanmadan duruyor – bu, saldırganların kripto hareket etmeden önce yasa uygulayıcıların incelemesini beklediklerini gösteriyor. Blockchain istihbarat firması sözlerini küçümsemedi ve ekledi:

“Sistematik ve sofistike, Kuzey Kore hükümeti – Lazarus Grubu veya diğer suç örgütleri aracılığıyla – 2021’de kripto para birimi endüstrisine gelişmiş ve kalıcı bir tehdit olarak kendini sağlamlaştırdı.”

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu