Kripto Para

Kripto yakında hisse senedi fiyatlarından ayrılacak mı? Pantera CEO’su ‘korelasyon’ resmini açıklıyor

Federal Rezerv’in enflasyon konusundaki şahin duruşunun korkuları arttıkça, hisse senedi ve kripto para fiyatları arasındaki yükselen korelasyon da endişe verici bir eğilim olarak ortaya çıktı. Bununla birlikte, blok zinciri yatırım şirketi Pantera Capital’in CEO’su ve kurucusu Dan Morehead, kriptonun, özellikle faiz oranlarındaki artışların hisse senetlerinin düşmesi karşısında verimli bir servet deposu olmaya devam ettiğine inanıyor.

Kaynak: Twitter /ekinometri

CEO, ‘Bir Sonraki Mega Ticaret’ başlıklı bir raporda, Fed’in yükselen enflasyonla mücadele için bir sonraki hamlesi çoğu yatırımcıyı uçurumda bıraktığından, dijital varlıkların önümüzdeki dönemde fonunuzu park etmek için ‘en iyi yer’ olacağını belirtti. koltuklarından. Kripto paranın tahviller, hisse senetleri ve gayrimenkul ile olan ilişkisinin, Fed’in “muazzam U dönüşü politikasının” gazabıyla karşı karşıya kaldıkça yakında düşeceğini de sözlerine ekledi.

“Bence piyasalarımız yakında ayrışacak. Yatırımcılar şunu düşünecekler: Fed dünyadaki tek alıcıdan satıcıya geçerken tahviller ezilecek. Yükselen oranlar, hisse senetlerini ve gayrimenkulü daha az çekici hale getirecek… Blockchain, bu dünyaya yatırım yapmak için çok yasal bir yer. ”

Yatırımcılarla daha önce yapılan bir görüşmede değinilen noktaları yineleyen Morehead, altın ve kripto gibi varlık deposunun Fed’in faiz artırımlarına tahvil gibi diğer varlıkların yaptığı gibi yanıt vermediğini söyledi.

“Oysa blockchain nakit akışı odaklı bir şey değil. Altın gibi. Faiz oranı odaklı ürünlerden çok farklı bir şekilde davranabilir. Bence her şey söylendiğinde ve yapıldığında yatırımcılara bir seçenek verilecek: Bir şeye yatırım yapmak zorundalar ve oranlar yükseliyorsa, blockchain en çekici olanı olacak. ”

Morehead, kripto para birimlerinin Federal oran artışlarından etkilendiğini kabul ederken, bunun çoğunun şimdi fiyatlandırıldığına da inanıyor. Ayrıca, yönetici, geleneksel makro piyasalar düştüğünde, kriptonun korelasyonu kırmadan önce yaklaşık 70 günlük bir süre boyunca onlarla ilişkili olma eğiliminde olduğunu kaydetti. Bu nedenle, ona göre, ‘önümüzdeki haftalarda kriptonun temel olarak geleneksel pazarlardan ayrılacağına ve tekrar kendi başına ticaret yapmaya başlayacağına’ inanmak mümkün olacaktır.

Bunun nedeni, kriptonun geleneksel hisse senetlerinden çok daha yüksek oranda büyüyen nispeten daha küçük bir pazar olması ve bu nedenle ‘federal fon oranının %0’a karşı %1,25’te olması çok büyük bir fark yaratmıyor.’

Buna ek olarak, son zamanlarda düşen fiyatlar, Morehead’e göre ABD mali vergi yılının kapanmasına da bağlanabilir. Ayrıca, geçtiğimiz yıl piyasada elde edilen trilyonlarca kripto para birimi kazancının, birçok tüccarın varlıklarını satarak ödemiş olabileceği büyük vergi yükleriyle sonuçlanacağını belirtti.

Şaşırtıcı bir şekilde, Uluslararası Para Fonu’ndan bile artan endişelere rağmen bu fenomene inanan tek kişi Morehead değil. Son zamanlarda, Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone de benzer bir iddiada bulundu ve 2022’de Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıklar için “sağlam bir temel” olarak artan enflasyon ve jeopolitik gerilimler gibi makro eğilimlere işaret etti.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu