Kripto Para

Yakın vadede XRP sahipleri için hangi teknik ve zincir üstü ölçümler gösteriliyor?

XRP fiyatı, son düşüş trendinden sonra dinlenmek için bir platform arıyor. Bu kısa vadeli düzeltme, son kırılmanın ve Bitcoin ile olan korelasyonunun bir sonucudur. Son düşüşten bağımsız olarak, iki zincir üstü ölçüm altcoin için parlak bir gelecek önerdiğinden, Ripple bir kez daha gözden geçirmeye değer.

Teknikler ve zincir üstü ölçümler uyumlu

XRP fiyatı, 17 Şubat’ta yükselen kama modelinden bir kopuşun ardından 0,746 dolardan 0,777 dolara uzanan dört saatlik talep bölgesinde dengeleniyor gibi görünüyor. Bu geri çekilme, teknikler ve zincir üstü metrikler tarafından belirtildiği gibi şimdi kurtarma için yapılacak.

Bir rahatlama rallisinin XRP’yi muhafazakar bir bakış açısından yaklaşık %10 oranında 0,853 dolara itmesi muhtemel. Satın alma baskısı artmaya devam ederse, havale jetonu 0,913 dolarlık direnç bariyerini yeniden test edebilir.

Kaynak: TradingView’de XRP / USDT

Teknikler XRP fiyatında hafif bir yükseliş gösterirken, zincir üstü göstergeler tokenin patlamaya hazır olduğunu gösteriyor.

Bir saatlik aktif adres metriği, son 24 saatte 4.621’den 19.629’a büyük bir artış gösteriyor. Bu artış, yatırımcıların mevcut fiyat seviyelerinde XRP’ye olan ilgisinde bir artış olduğunu gösteriyor. Çoğu zaman, bu artış bir fiyat pompasından önce gelir. Bu, altcoinin daha yükseğe çıkmaya hazır olduğunu düşündürür.

12 Şubat’ta bir saatlik aktif adres sayısı 5.076’dan 23.569’a yükseldi. İlginç bir şekilde, XRP’nin fiyatı önümüzdeki 24 saat içinde yaklaşık %14 arttı.

Kaynak: Santiment

Bu iddiayı desteklemek, XRP için fiyat ve zincir içi hacim arasındaki son farklılıktır. 16 ile 18 Şubat arasında, XRP için toplam zincir içi hacim 1,95 milyardan 2,95 milyara yükseldi ve %51’lik bir artışı temsil etti.

Ancak, aynı dönemde fiyat yaklaşık %12 oranında düşerek bir ayrışmaya işaret etti. Bu teknik oluşum, XRP için yükseliş görünümü öngörüyor. Ve, mevcut fiyat seviyelerinde zincirdeki katılımcılar arasında net bir ilgi olduğunu gösterir.

XRP zincir üstü hacim tablosu

Zincir üzerindeki yükseliş göstergelerine rağmen, satış baskısındaki potansiyel bir artış, XRP fiyatını 0,746 doların altında dört saatlik bir mum çubuğu oluşturmaya itebilir. Bu gelişme, ihtimalleri ayıların lehine çevirecek ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Bu durumda, piyasa katılımcıları havale jetonunun %8 düşmesini ve 0,687 dolarlık destek seviyesini etiketlemesini bekleyebilirler. Bu hareket, kısa vadeli bir bakış açısıyla biraz düşüş eğiliminde olsa da, uzun vadeli yükseliş görünümünü mahvetmiyor. Bu nedenle, 0,687 ila 0,651 dolar civarında satın alma baskısının yeniden canlanması, XRP için başka bir yükselişi tetiklemede çok önemli bir rol oynayacak.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu