Kripto Para

Kümülatif getirilere dayalı olarak, yatırım yapmayı düşünmeniz gereken en önemli alternatifler şunlardır:

Kriptoda, piyasa değerlerine ve günlük fiyat hareketlerine odaklanma eğilimi vardır. Ancak yeni bir bakış açısı için, bunun yerine bu haftaki bazı en iyi varlıkların kümülatif getirilerine bir göz atalım.

Altcoinler savaşıyor

Messari’nin 3 Mart’ta sona eren haftanın özeti, haftanın altcoin şampiyonunun Terra olduğunu ortaya koydu. [LUNA] %40 kazanç ile. Messari Insights, şunları söyledi:

“Cosmos ekosistemi son haftalarda olumlu kalabalık hissi gördüğünden, Cosmos tabanlı IBC zinciri son iki haftadır yükseliş eğiliminde.”

İkinci sırada Polkadot oldu [DOT]LUNA’ya referansla %13’lük bir getiri sağlayan .

Doğal olarak yatırımcılar, basın zamanında piyasa değerine göre yedinci en büyük madeni para olan LUNA’yı merakla izliyorlar. Ayrıca DOT ile karşılaştırıldığında genel olarak nasıl olduğunu merak ediyor olabilirler.

Basın zamanında, DOT geçen hafta %7,18 düşerek 16,67 dolardan işlem görüyordu. Bu arada, LUNA geçtiğimiz hafta %16,41 oranında ralli yaparak 85,76 dolardan el değiştiriyordu.

Kaynak: Santiment

Ancak ağırlıklı duyguya baktığımızda, DOT ve LUNA’nın birbirinden çok uzak olmadığını görüyoruz. DOT için ağırlıklı duyarlılık -0.133 civarındayken, LUNA için ağırlıklı duyarlılık 0.188 oldu. Özetle, hem DOT hem de LUNA yatırımcıları tarafsız bölgeye yaklaşıyor gibi görünüyor.

Kaynak: Santiment

Geliştirme faaliyetine gelince, DOT’un lider olduğunu ancak bir düşüş trendi gördüğünü ve LUNA’nın yükselişte olduğunu görebiliriz. Ancak, iki ağ arasında hala büyük bir etkinlik farkı var, bu nedenle LUNA’nın bu açıdan yakın zamanda DOT’u geçmesi pek olası değil.

Kaynak: Santiment

Tut ve bekle?

Polkadot, parachain slot müzayedeleri sayesinde manşetleri kapıyor olabilir, ancak Terra, bahis değeri açısından Ethereum 2.0’ı geçtikten sonra kendi başına bir dönüm noktası oldu.

Gelişmenin arkasında olabilecek bir faktör, pazarın TerraUSD’ye olan artan talebidir. [UST].

Kaynak: stake ödülleri.com

Değiştir ve alışveriş yap

Polkadot kurucusu Gavin Wood, Ukrayna’nın resmi kripto adresine DOT olarak yaklaşık 5,8 milyon dolar bağışladıktan sonra, Ukrayna yönetiminin fon almak için kaç farklı kripto para birimi adresi oluşturması gerektiği sorusu gündeme geldi. Bu amaçla, Uniswap, listelenen varlıklarını bağıştan önce ETH ile değiştirme özelliği sağladı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu