Akademi

LimeWire, NFT Pazar Yeri Olarak Geri Dönüyor

Markanın yeni kurucuları, dijital koleksiyonları kitlelere ulaştırma sözü veriyor (önceki modele göre daha meşru, olağan üstü bir şekilde.)

Belli bir vintagein Y kuşağı için, LimeWire bir vahiydi – bootlegged şarkıları, TV şovlarını ve filmleri (ayrıca yol boyunca birkaç virüsü) ücretsiz olarak indirmelerine izin veren eşler arası bir yazılımdı.

Birçok yönden, bugün gördüğümüz akış devlerinin öncüsüydü – Apple Music, Spotify ve Netflix – her öğe için ayrı ayrı ödeme yapmak zorunda kalmadan kalbinizin istediği her şeye erişmenize izin veriyor.

Ama elbette, o zamanlar LimeWire’ın sunduğu şey hırsızlık anlamına geliyordu ve yapışkan bir son kaçınılmazdı. Bir federal mahkeme, dosya paylaşım platformunu 2010 yılında bir yargıcın “büyük ölçekte” telif hakkı ihlaline neden olduğuna karar vermesinin ardından, özellikle de aylık 50 milyon kullanıcısı olduğu için kapattı.

Bu, sitenin varlığı nedeniyle “onarılamaz zarar” gördüklerini iddia eden plak şirketleri ile dört yıllık bir hukuk mücadelesinin doruk noktasıydı.

2022’ye hızlı bir şekilde ilerleyin ve LimeWire geri dönüş yapıyor. Markanın yeni kurucuları, dijital koleksiyonları kitlelere ulaştırma sözü veriyor (önceki modele göre daha meşru, olağan üstü bir şekilde.)

LimeWire’ın yeni sahipleri Paul ve Julian Zehetmayr, yeni NFT platformunun başlangıçta müziğe odaklanacağını ve “sanatçılar ve hayranlar için mevcut çağın teknik engelleri olmadan dijital koleksiyonlar yaratmak, satın almak ve takas etmek için tek durak bir pazar yeri” olacağını söylüyorlar. NFT manzarası.”

Projenin ilk yıl içinde bir milyon kullanıcıyı bünyesine katma konusunda büyük hedefleri var ve Mayıs ayında başladığında “müzik endüstrisindeki büyük sanatçılar” ile bir dizi büyük isim ortaklıkları vaat ediliyor.

Ücretsiz indirmeler için bir merkez olma eski imajını güçlendiren LimeWire, koleksiyonerlerin sınırlı sürümler, ön sürümler, yayınlanmamış demolar, özel canlı sürümler, dijital ürünler ve sahne arkası içeriği dahil olmak üzere müzikle ilgili varlıkları satın almalarına ve takas etmelerine izin vermeyi planlıyor. Julian Zehetmayer dedi ki:

“Akışın devralınması ve sahipliğin arka planda kalmasıyla giderek zorlaşan bir sektörde, sanatçıları bir araya getirmek ve içeriklerine gelince onlara tam esneklik ve kontrol sağlamak için çalışıyoruz. Alternatif olarak LimeWire’ı yeniden başlatmadığımızı belirtmek önemlidir. akış platformlarına değil, sanatçıların özel müzik ve sanatı doğrudan koleksiyonculara satmaları için ek bir kanal olarak.”

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

LimeWire, daha fazla kullanılabilirlik sunarak kendisini yerleşik NFT pazarlarına zorlayıcı bir alternatif olarak konumlandırmayı hedefliyor – ve hatta dijital varlıkları ABD doları cinsinden fiyatlandırmayı planlıyor. Bu, kullanıcıların bir kripto cüzdanı kullanmak zorunda kalmayacağı ve bunun yerine kredi kartları ve banka havaleleri kullanılarak ödeme yapılabileceği anlamına geliyor. Bir duyuru eklendi:

“Pazar yerinin kendisi, sezgisel, son teknoloji bir kullanıcı deneyimine ve ortalama tüketiciye daha doğal ve tanıdık bir his vermek için tasarlandı.”

Paul Zehetmayr, NFT’lerin ve kripto pazarının “gerçekten küçük bir bilgili kullanıcı grubuyla sınırlı” olduğunu ve giriş engellerinin ana akım tarafından benimsenmesi için çok yüksek olduğunu söyledi ve ekledi:

“İnternetteki ortalama bir müzik hayranıysanız, blok zincirindeki koleksiyonların mekaniğini anlamak şöyle dursun, herhangi bir kripto para birimine sahip olmayabilir veya bir kripto cüzdanına erişiminiz olmayabilir. Tüm bu engelleri kaldırmak ve insanların işini kolaylaştırmak istiyoruz. katılmak, aynı zamanda kripto yerlileri için heyecan verici bir platform sunmak.”

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu