Kripto Para

Litecoin destek buluyor ama işte bu yüzden yukarı doğru bir hareket kar elde edilmesine neden olabilir

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bitcoin 44,4 bin dolar direnç seviyesinin hemen altında işlem görüyordu, ancak önümüzdeki birkaç gün içinde 46 bin dolara doğru hareket edecek kadar sağlıklı görünüyordu. Bitcoin’in 46 bin dolar- 47 bin dolar alanındaki tepkisi, piyasa için bir sonraki hamlenin tonunu belirleyebilir – ya BTC 52 bin dolara doğru ilerlerken birkaç hafta yükselişe geçebilir ya da son yardım rallisinin silinmesi durumunda düşüş eğilimi gösterebilir. yoğun bir satış dalgasıyla Litecoin için piyasa yapısı düşüş eğilimindeydi ve yükseliş eğilimine geçmek için 150 doların üzerine çıkması gerekiyor.

LTC-12H

Kaynak: TradingView’de LTC / USDT

Litecoin, 210 dolarlık alan Kasım ortasında dirence çevrildiğinden beri düşüş trendinde. O zamandan beri fiyat, grafiklerde bir dizi daha düşük zirveler yapıyor. Aralık ayında fiyatın 143 dolar ile 163 dolar arasında değiştiği görüldü, ancak Ocak ayı başlarında LTC’nin 143 dolarlık desteği kaybettiğini ve 140 dolarlık alanı bir arz alanına çevirdiğini gördü.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde aynı alan bir kez daha test edildi ve ayılar 143 dolarlık direnç seviyesinden bir ret daha zorlayarak zirveye çıktı.

Fiyat son bir ayda iyi kazanımlar elde etse de 100 dolardan 140 dolara sıçrayıp 120 dolara geri çekilse de uzun vadeli piyasa yapısı düşüş eğilimini sürdürmeye devam etti.

Dolayısıyla Bitcoin’in yükseliş senaryosunda 143 doların dirençten desteğe dönmesi 163 dolar seviyesini hedefleyen bir alım fırsatı olabilir. LTC’nin BTC’nin 52 bin dolarlık büyümesinin çok gerisinde kalması durumunda (eğer gerçekleşirse), 150 dolarlık alan LTC için kısa pozisyonlar girmek için kullanılabilir.

Biraz ihtiyatlı olmak gerekliydi, ancak kısa vadeli kazanımlar mümkün olsa da, genel olarak uzun vadeli önyargı düşüş eğilimindeydi.

Akılcı

Litecoin 120 dolardan destek buldu ancak yukarı doğru bir hareket satış için olabilir

Kaynak: TradingView’de LTC / USDT

RSI kısa bir süre 65 işaretinin üzerine tırmandı. Geçmişte, 12 saatlik RSI’da 65’in üzerine bir hareket, LTC için birkaç gün içinde güçlü kazanımlara yol açtı – ancak bu sefer olmayacaktı. Bununla birlikte, RSI nötr 50’den sıçradı, bu da 140 dolara doğru bir hareketin bir kez daha gerçekleşebileceği anlamına geliyordu.

Kümülatif Hacim Deltası istikrarlı bir düşüş gösteriyor ve kritik direnç alanlarındaki satış baskısını yenecek kadar güçlü bir satın alma hacminin varlığını göstermedi. Aroon göstergesi de Kasım ayının ortasından bu yana çoğunlukla fiyatta ara sıra sıçramalarla birlikte düşüş eğilimi gösterdi.

Çözüm

Piyasa yapısı LTC için düşüş eğilimini sürdürdü ve 143 dolar ile 163 dolar önümüzdeki haftalarda satış fırsatları sunabilir. Yükselen bir Bitcoin (46 bin doların üzerinde kırılma) Litecoin’i çok olumlu etkilemeyebilirken, aşağı yönlü bir Bitcoin (42 bin doların altında kırılma) LTC’nin 100 doların altına düşmesini görebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu